Półfinał mistrzostw Polski siatkarek. Chemik Police - Grot Budowlani 3:1 [ZDJĘCIA]

Fragment piątkowego meczu Pavla Vincourova wystawia Gabrieli Polańskiej. Obserwuje Stefana Veljković Andrzej Szkocki
W trzecim meczu, decydującym o awansie do finału mistrzostw Polski, siatkarki Grot Budowlanych przegrały z Chemikiem w Policach. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza, wicemistrzynie Polski z poprzednich rozgrywek, nie zagrają zatem w finale. Pozostaje im walka o brązowy medal. To też duży sukces.

Pierwszego seta łatwo wygrały gospodynie, w drugim klasę pokazały łodzianki. W trzecim secie znów górą były policzanki. Od awansu do finału dzielił je jeden set.

Czwarty set. Trwała wyrównana walka. 3:2, 6:3 dla Chemika. Łodzianki się nie poddawały, doprowadziły do stanu 6:5. Żadna ze stron nie była w stanie odskoczyć na bezpieczną odległość. Martyna Grajber zdobyła ważne punkty – Chemik prowadził tylko 12:11.
Gospodynie zwarły szyki i zdobyły cztery punkty z rzędu. Stefana Veljković była nie do zatrzymania.

To duża przewaga na tym poziomie gry. Chemik prowadził po kilku następnych akcjach 20:15, ale weryfikacja odmieniła wynik na korzystniejszy dla nas - 19:16. Kaja Grobelna zdobyła 17 punkt, a chwilę później 18 punkt. Wciąż była wielka szansa na wygranie seta. Martyna Grajber walczyła heroicznie, goniła piłkę, ale to Chemik zdobył 20 punkt. Gospodynie prowadziły 20:18. Martyna Grajber została zatrzymana na siatce - 21:18 dla Chemika. Kapitalny atak Martyny Grajber: blok - aut i jest 21:19.

Rezerwowa Adrianna Muszyńska posyła piłkę w aut z zagrywki. Chwilę później Natalia Mędrzyk notuje asa serwisowego. 23:19. Maleją szanse. Bianka Busa atakuje skutecznie 24:19. Jeszcze punkt zdobywa Kaja Grobelna. 24:20. Bianka Busa kończy kolejną piłkę.

Chemik wygrywa 3:1 i on zagra w finale.

Kto zajmie drugie miejsce w finale? Przekonamy się w poniedziałek. O godz. 18 w Rzeszowie Developres podejmuje ŁKS Commercecon.

Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:18, 17:25, 25:19, 25:20)
Grot Budowlani: Pavla Vincourova, Martyna Grajber, Agnieszka Kąkolewska, Kaja Grobelna, Julia Twardowska, Gabriela Polańska, Agata Witkowska (l) oraz Ewelina Polak, Julia Piotrowska, Adrianna Muszyńska. Trener: Błażej Krzyształowicz.