Półfinał mistrzostw Polski siatkarek: ŁKS Commercecon - Developres Rzeszów 3:1. Mamy szansę na finał

Siódmy zawodnik ŁKS Commercecon - kibice na trybunach Atlas Areny
Siódmy zawodnik ŁKS Commercecon - kibice na trybunach Atlas Areny Grzegorz Gałasiński
W drugim półfinałowym meczu Ligi Siatkówki Kobiet ŁKS Commercecon podejmował Developres Rzeszów. Łodzianki wygrały 3:1.

Nasze siatkarki musiały wygrać, bo w pierwszym meczu, po heroicznej walce, przegrały w Rzeszowie 2:3. Rywalizacja toczy się przecież do dwóch zwycięstw.

Łodzianki szybciej opanowały nerwy, niesione dopingiem dużej grupy kibiców, którzy przybyli do Atlas Areny. Od stanu 2:3 ełkaesianki zdobyły pięć punktów z rzędu i później utrzymywały przewagę. W końcówce doszło natomiast do nokautu. ŁKS prowadził 15:10 i od tego momentu zdobył 10 punktów, a rzeszowianki zaledwie dwa.

Drugi set miał zupełnie inny przebieg, gorszy dla łodzianek. Zamarły nam serca, gdy z boiska schodziła kulejąc Regiane Bidias. Brazylijka już nie wróciła na parkiet. Rzeszowianki wyrównały. Wygrały do 19.

W trzecim secie emocje sięgały zenitu. ŁKS wygrał tę partię znów bardzo wysoko – do 11. Trener drużyny gości za krytykowanie został ukarany czerwoną kartką. Kibice dopingowali doskonale: Klubem Łodzi jest ŁKS! Komentatorzy piali z zachwytu nad dopingiem kibiców ŁKS.

W czwartym secie wróciła do gry Regiane Bidias. Delikatnie jednak poruszała się po parkiecie. Widać było, że oszczędza kontuzjowaną nogę. Trener Michal Masek ryzykował. Łodzianki prowadziły 11:7. Po asie Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej ŁKS prowadził 14:9. Łodzianki grają bardzo dobrze. ŁKS przeważał 22:18. Wygrał seta do 20 i mecz 3:1. MVP meczu została Katarzyna Sielicka.

Decydujący mecz w sobotę w Rzeszowie. ŁKS zachował nadzieje na awans do finału

W piątek czekają łódzkich kibiców siatkówki żeńskiej kolejne wielkie emocje. W Policach Grot Budowlani zmierzą się z Chemikiem w trzecim meczu, decydującym o awansie do finału. Będą wielkie emocje. Mecz będzie transmitowany w Polsacie Sport.

ŁKS Commercecon - Developres Rzeszów 3:1 (25:12, 19:25, 25:11, 25:20)
ŁKS Commercecon: Katarzyna Sielicka, Ewa Kwiatkowska, Athina Papafotiou, Regiane Bidias, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Izabela Kowalińska, Krystyna Strasz (l) oraz Deja McClendon, Dominika Mras, Agata Wawrzyńczyk. Trener: Michal Masek.