MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policjant Roku 2013: Izabela Grochowiecka [POLICJANT.25]

kos
Aby zagłosować na sierż. sztab. Izabelę Grochowiecką wyślij SMS o treści POLICJANT.25 na numer 7155 (koszt 1.23 zł z VAT)
Aby zagłosować na sierż. sztab. Izabelę Grochowiecką wyślij SMS o treści POLICJANT.25 na numer 7155 (koszt 1.23 zł z VAT) archiwum prywatne
Izabela Grochowiecka

Wstąpiła do policji w maju 2008 roku. Po ukończeniu kursu podstawowego w Legionowie została dzielnicową I Rewiru Dzielnicowych KP VII KMP Łódź.

W maju 2011 roku została wybrana w plebiscycie Expressu Ilustrowanego "Człowiekiem Miesiąca" w związku z podjętymi czynnościami ratowniczymi wobec mieszkańców podczas pożaru kamienicy

Ma czynny udział w zatrzymaniu sprawców przestępstw na gorącym uczynku kradzieży paliwa na stacjach benzynowych. Zatrzymała 3 osoby poszukiwane listem gończym w 2011 roku. W 2012 roku zatrzymała sprawców kradzieży prądu, sprawców sprzedaży alkoholu bez polskich znaków podatku akcyzowego. Ujęcie osoby posiadające narkotyki oraz osoby zajmujące się handlem alkoholem i wyrobami tytoniowymi bez wymaganej akcyzy.

Dokonała również zatrzymania sprawcy kradzieży z włamaniem do mieszkania, a tym samym udaremniła kradzież mienia. W roku 2013 funkcjonariuszka ustaliła i zatrzymała 11 osób poszukiwanych, przyczyniła się także do zatrzymania osób kierujących pod wpływem alkoholu oraz kierujących pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

W podejmowanych działaniach jest zdecydowana i rozważna. Posiada niezbędną wiedzę o obowiązujących przepisach i procedurach. Policjantka aktywnie współpracuje z mieszkańcami podległego rejonu służbowego oraz z kuratorem sądowym Sądu Rejonowego Łódź-Widzew, a także pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

Współdziałając z pedagogami szkolnymi oraz dyrektorami placówek oświatowych w podległym rejonie służbowym przeprowadza rozmowy indywidualne z uczniami, organizuje pogadanki w klasach i przedszkolach w porozumieniu z Ogniwem ds. Nieletnich jak i Wydziałem Prewencji Zespołu ds. Nieletnich KMP w Łodzi.

Sierżant sztabowy Izabela Grochowiecka bierze aktywny udział w pracach Interdyscyplinarnego Zespołu ds. przemocy w rodzinie. W swojej służbie wykazuje się obiektywizmem, opanowaniem oraz umiejętnością organizacji pracy własnej. Cechuje się gotowością do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych oraz wysokim stopniem profesjonalizmu w podejmowanych działaniach w służbie czynnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki