Policjant Roku 2014. Do służby w policji chętnych nie brakuje

Michał Meksa
Każdy rozpoczynający służbę policjant musi złożyć ślubowanie. Na zdjęciu ceremonia w łódzkim oddziale prewencji
Każdy rozpoczynający służbę policjant musi złożyć ślubowanie. Na zdjęciu ceremonia w łódzkim oddziale prewencji Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego
Udostępnij:
Muszą przejść wymagającą selekcję i trudne szkolenie. Mimo to każdego roku do służby w policji zgłasza się wielu chętnych

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję (...)" - takie słowa wypowiadają każdego roku setki nowych funkcjonariuszy przyjmowanych do służby w policji. Każdy uczestnik ślubowania ma już za sobą proces selekcji i wymagające szkolenie. Mimo to chętnych nie brakuje. W tym roku do służby w woj. łódzkim przyjętych zostało już 115 policjantów. Jakie warunki musieli spełnić?

Droga do policji otwarta jest dla wszystkich obywateli naszego kraju, którzy nigdy nie zostali skazani prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Muszą posiadać pełnię praw publicznych i mieć co najmniej średnie wykształcenie. Szczegółowe informacje o wymaganiach i dokumentach znaleźć można na stronie internetowej dobor.lodzka.policja.gov.pl.

Gdy kandydaci na policjantów złożą już wszystkie dokumenty, przepuszczani są przez gęste sito selekcji. Przechodzą rozmowę wstępną, następnie muszą zdać test wiedzy, sprawdzian sprawności fizycznej i test psychologiczny Multiselect.

Kolejnym etapem jest roz-mowa kwalifikacyjna, po której następują badania lekarskie. Wreszcie przeprowadza się wobec kandydata postępowanie sprawdzające. Ci, którzy przejdą proces rekrutacji, trafiają do jednej ze szkół policyjnych na terenie kraju. Po 124 dniach szkolenia, są gotowi do służby.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie