Politechnika Łódzka ŁSTW z szansami na 15. Puchar Polski

Krzysztof Szymczak
Przed nami finał Pucharu Polski w piłce wodnej. Zawody odbędą się w sobotę Zatoce Sportu.

Przed rokiem Politechnika Łódzka ŁSTW Ocmer Łódź także była gospodarzem finałowego turnieju o Puchar Polski i zdobyła to trofeum po raz czternasty. W finale pokonali Polonię Bytom 10:8. Zadecydowała trzecia kwarta, którą łodzianie wygrali 4:0.

Team trenera Edwarda Kujawy to kolekcjonerzy trofeów - zdobyli do tej pory 19 razy tytuł mistrza Polski, a zatem zmierzają po dwudziesty.

Najważniejszy dla łodzian jest teraz finałowy turniej o Puchar Polski.

W sobotę 15 lutego o godz. 10 w pierwszym półfinale Polonia Bytom zagra z Alfą Gorzów, a w drugim półfinale - tego samego dnia o 11.15 ŁSTW Ocmer Łódź podejmuje KSZO Ostrowiec. Także w sobotę 15 lutego odbędą się decydujące mecze - o 18 pokonani w półfinałach zagrają o brąz, a o 19.10 zwycięzcy półfinałów powalczą o Puchar Polski.

Wielce prawdopodobne, że dojdzie do powtórki finału sprzed roku. Faworytami obu półfinałów są: Polonia Bytom i ŁSTW Ocmer. W lidze obie drużyny idą jak burza, łodzianie wygrali osiem spotkań, bytomianie - sześć. Giganci jeszcze ze sobą nie grali.