Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Politechnika Łódzka przygotowała pierwsze e-podręczniki do matematyki

Paweł Patora
E-podręcznik nie ma kartek, nic nie waży i nic nie kosztuje
E-podręcznik nie ma kartek, nic nie waży i nic nie kosztuje Krzysztof Szymczak / archiwum
Zaczyna się nowa epoka edukacji. Na Politechnice Łódzkiej zaprezentowano pierwsze podręczniki dostępne nie na papierze, a na komputerach, tabletach i smartfonach.

- Korzystając z e-podręcznika łatwiej jest wszystko zrozumieć - mówi Mateusz Piotrowski z Liceum Ogólnokształcącego w Łasku-Kolumnie, gdzie e-podręcznik testowano.

- Nauka z książek jest dużo bardziej czasochłonna - zauważa Bartosz Łubisz z tej samej szkoły.

E-podręcznik nie jest e-bookiem, czyli elektroniczną wersją książki wydrukowanej na papierze, ale nowym środowiskiem, w którym uczeń dowolnie nawiguje, mając do dyspozycji atrakcyjnie i przystępnie podaną wiedzę z animacjami ułatwiającymi zrozumienie, zadaniami interaktywnymi i generatorowymi, które może dowolnie modyfikować.

W czwartek na Politechnice Łódzkiej zaprezentowano gotowe już e-podręczniki do matematyki dla klasy I liceum i technikum oraz do zajęć komputerowych dla klasy IV szkoły podstawowej. Podręczniki te będą powszechnie dostępne już od początku roku szkolnego 2014/2015.

Te pierwsze na świecie e-podręczniki do matematyki i zajęć komputerowych powstały w ramach ogólnopolskiego projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego", którego partnerami są, obok PŁ, także Ośrodek Rozwoju Edukacji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, przygotowujący e-podręczniki do przedmiotów przyrodniczych, i Uniwersytet Wrocławski, pracujący nad e-podręcznikami do przedmiotów humanistycznych. Komplety e-podręczników do wszystkich klas mają być gotowe przed 1 września 2015 r.

Będą dostępne bezpłatnie na www.epodreczniki.pl - platformie utworzonej przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, a za pomocą aplikacji mobilnych także tam, gdzie internet jest nieosiągalny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki