Półmetek prac przy orientarium w Łodzi. Wkrótce kładziony będzie dach

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Zaktualizowano 
Mocno zaawansowane są prace przy budowie orientarium w łódzkim zoo. Widać już ściany, wkrótce na niektórych częściach rozpocznie się układanie dachu.

Budowa orientarium w łódzkim zoo jest już na półmetku. W połowie sierpnia na pawilonie Słoniarnia rozpocznie się montaż drewnianej konstrukcji dachu. Wkrótce budowane będą rękawy umożliwiające zwiedzającym wejście wgłąb wybiegów.
Prace budowlane przy orientarium mają się zakończyć w przyszłym roku, zwiedzający pojawią się w orientarium wiosną 2021.

Jednak niektóre etapy będą zakończone wcześniej, na przykład wkrótce oddane do użytku będą wybiegi dla lwów i tygrysów. Zacznie się natomiast budowa wybiegów dla pingwinów.

Porównanie tego, co udało się nam już do tej pory zrobić – raptem na półmetku inwestycji – z tym co było, pokazuje ogrom zmian. Mogę zapewnić, że zmiany będą konsekwentnie postępować, a w 2021 roku zwierzęta będą mieszkały w standardach odpowiadających XXI wiekowi. Podobny komfort zapewnimy także zwiedzającym – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

polecane: Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 17

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Adam
2019-07-27T17:48:19 02:00, Adam:

Jprd niektórym to nie można dogodzić, budują coś źle, nie budują też źle, tylko narzekać potraficie, boli was dupsko że coś się dzieje w mieście, nie podoba się to wyjazd do warszafki!!!

2019-07-27T19:36:17 02:00, Łodzianin:

Sam tam zasuwaj słoiku. My Łodzianie nie chcemy zbędnych wydatków, kiedy jeździmy po dziurawych drogach, chodzimy po nierównych chodnikach, a część miasta nie jest jeszcze podłączona do sieci cieplnej.

To akurat nie trafiłeś, mieszkam tu od urodzenia, moi rodzice, dziadkowie też, pretensje możesz mieć do Kropiwnickiego który wolał do Telawiwu latać raz w tygodniu i fontannę sobie postawił na placu a poza tym nic nie robił dla miasta, niestety lat zaniedbań nie da się wyprostować w ciągu paru lat. Też jestem Łodzianinem i tez tu ciężko pracuje od 22 lat, płace tu podatki więc mi nie gadaj.

G
Gość
2019-07-27T13:43:31 02:00, president:

Przykra sprawa aby zwierzętom w XXI wieku urządzać więzienie i jeszcze się tym szczycić, pomijając już ile to kosztuje i w jakiem stanie są ciągi komunikacyjne i przestrzeń publiczna naszego umierającego miasta.

2019-07-27T15:49:20 02:00, Gość:

dlatego zdanowska wymyśliła żeby sprowadzać do łodzi ukraińskie rodziny i osiedlać,czyli dać mieszkanie na które ty i wielu innych łodzian musi brać kredyty,brawo wy wyborcy tej

2019-07-27T21:17:26 02:00, .:

Pierdolisz pisowski przygłupie

Czy pracuje ADMINISTRATOR?

.
2019-07-27T13:43:31 02:00, president:

Przykra sprawa aby zwierzętom w XXI wieku urządzać więzienie i jeszcze się tym szczycić, pomijając już ile to kosztuje i w jakiem stanie są ciągi komunikacyjne i przestrzeń publiczna naszego umierającego miasta.

2019-07-27T15:49:20 02:00, Gość:

dlatego zdanowska wymyśliła żeby sprowadzać do łodzi ukraińskie rodziny i osiedlać,czyli dać mieszkanie na które ty i wielu innych łodzian musi brać kredyty,brawo wy wyborcy tej

Pierdolisz pisowski przygłupie

.
2019-07-27T17:48:19 02:00, Adam:

Jprd niektórym to nie można dogodzić, budują coś źle, nie budują też źle, tylko narzekać potraficie, boli was dupsko że coś się dzieje w mieście, nie podoba się to wyjazd do warszafki!!!

2019-07-27T19:36:17 02:00, Łodzianin:

Sam tam zasuwaj słoiku. My Łodzianie nie chcemy zbędnych wydatków, kiedy jeździmy po dziurawych drogach, chodzimy po nierównych chodnikach, a część miasta nie jest jeszcze podłączona do sieci cieplnej.

Do roboty leniwy menelu!

Bo więcej nie dostaniesz zasiłku.

Ł
Łodzianin
2019-07-27T17:48:19 02:00, Adam:

Jprd niektórym to nie można dogodzić, budują coś źle, nie budują też źle, tylko narzekać potraficie, boli was dupsko że coś się dzieje w mieście, nie podoba się to wyjazd do warszafki!!!

Sam tam zasuwaj słoiku. My Łodzianie nie chcemy zbędnych wydatków, kiedy jeździmy po dziurawych drogach, chodzimy po nierównych chodnikach, a część miasta nie jest jeszcze podłączona do sieci cieplnej.

A
Adam

Jprd niektórym to nie można dogodzić, budują coś źle, nie budują też źle, tylko narzekać potraficie, boli was dupsko że coś się dzieje w mieście, nie podoba się to wyjazd do warszafki!!!

G
Gość
2019-07-27T12:26:14 02:00, Łodzianin:

Orientarium, kolejny wałek ekipy pani Z. Kto to będzie utrzymywał?!

W dobie nowoczesnych technologii zwierzęta w ZOO stają się niepotrzebną ekstrawagancją.

A tutaj chodziło tylko o wydanie pieniędzy unijnych (czyt. pieniędzy podatników) wśród krewnych i znajomych królika.

2019-07-27T14:55:17 02:00, Gość:

My , podatnicy będziemy utrzymywać. Przeciez wybraliśmy tę ekipę ponownie, więc godzimy sie na to. Ciekawe , czy był robiony plan wydatków na utrzymanie. Ale taki rzetelny , a nie propagandowy.

Kto słuchał w czerwcu na żywo obrad Rady Miejskiej w Łodzi, mógł się dowiedzieć, że każdy mieszkaniec Łodzi jest zadłużony na ok. 4 tyś zł. przy takich inwestycjach w mieście można przypuszczać, że dług będzie rósł na mieszkańca Łodzi

G
Gość
2019-07-27T13:43:31 02:00, president:

Przykra sprawa aby zwierzętom w XXI wieku urządzać więzienie i jeszcze się tym szczycić, pomijając już ile to kosztuje i w jakiem stanie są ciągi komunikacyjne i przestrzeń publiczna naszego umierającego miasta.

dlatego zdanowska wymyśliła żeby sprowadzać do łodzi ukraińskie rodziny i osiedlać,czyli dać mieszkanie na które ty i wielu innych łodzian musi brać kredyty,brawo wy wyborcy tej

G
Gość
2019-07-27T12:26:14 02:00, Łodzianin:

Orientarium, kolejny wałek ekipy pani Z. Kto to będzie utrzymywał?!

W dobie nowoczesnych technologii zwierzęta w ZOO stają się niepotrzebną ekstrawagancją.

A tutaj chodziło tylko o wydanie pieniędzy unijnych (czyt. pieniędzy podatników) wśród krewnych i znajomych królika.

My , podatnicy będziemy utrzymywać. Przeciez wybraliśmy tę ekipę ponownie, więc godzimy sie na to. Ciekawe , czy był robiony plan wydatków na utrzymanie. Ale taki rzetelny , a nie propagandowy.

G
Gość
2019-07-27T11:17:55 02:00, Uśmiechamy się:

Znowu budują!

Łódź się rozwija!

2019-07-27T11:52:41 02:00, Gość:

Najbardziej to mieszkańcy będą się śmiać jak będzie trzeba utrzymywać kolejny "genialny" projekt urzędników...

2019-07-27T12:26:43 02:00, podatnik:

100/100

100/100

G
Gość
2019-07-27T13:43:31 02:00, president:

Przykra sprawa aby zwierzętom w XXI wieku urządzać więzienie i jeszcze się tym szczycić, pomijając już ile to kosztuje i w jakiem stanie są ciągi komunikacyjne i przestrzeń publiczna naszego umierającego miasta.

100/100

p
president

Przykra sprawa aby zwierzętom w XXI wieku urządzać więzienie i jeszcze się tym szczycić, pomijając już ile to kosztuje i w jakiem stanie są ciągi komunikacyjne i przestrzeń publiczna naszego umierającego miasta.

b
baca;
2019-07-27T08:58:00 02:00, Łodzianin:

Miejmy nadzieję, że będzie tam miejsce na jednorożca Zdanowskiej oraz specjalny wybieg dla samorządowców-przestępców oraz oczywiście dla wszystkich lemingów z PO...

Czy ten wpis jest z Kochanówki czy z Warty?

p
podatnik
2019-07-27T11:17:55 02:00, Uśmiechamy się:

Znowu budują!

Łódź się rozwija!

2019-07-27T11:52:41 02:00, Gość:

Najbardziej to mieszkańcy będą się śmiać jak będzie trzeba utrzymywać kolejny "genialny" projekt urzędników...

100/100

Ł
Łodzianin

Orientarium, kolejny wałek ekipy pani Z. Kto to będzie utrzymywał?!

W dobie nowoczesnych technologii zwierzęta w ZOO stają się niepotrzebną ekstrawagancją.

A tutaj chodziło tylko o wydanie pieniędzy unijnych (czyt. pieniędzy podatników) wśród krewnych i znajomych królika.

Dodaj ogłoszenie