Polscy zapaśnicy odwiedzili Jerzego Janowicza na treningu...

  Polscy zapaśnicy odwiedzili Jerzego Janowicza na treningu [ZDJĘCIA]

  Dariusz Kuczmera

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Damian Janikowski i Jerzy Janowicz
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©fot. www.facebook.com/janowiczofficial

  Do niezwykłego spotkania doszło w piątek na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi. Z naszym półfinalistą Wimbledonu Jerzym Janowiczem spotkali się: Damian Janikowski - brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie, Józef Tracz - wicemistrz olimpijski z Barcelony, Ryszard Wolny - mistrz olimpijski z Atlanty.
  Zapaśnicy i tenisista zawiązali przymierze dla ratowania zapasów od olimpijskiej zagłady. Międzynarodowy Komitet Olimpijski rozważa bowiem pomysł usunięcia zapasów z programu igrzysk olimpijskich. Nic dziwnego, że w silnych zapaśniczych krajach, do których należy także Polska, powstają różnego rodzaju inicjatywy, mające ukazać światu absurd projektu MKOl. Do walki o uratowanie tej dyscypliny włączył się też Jerzy Janowicz.

  Pomysłodawcą takiego przymierza jest lekarz kadry zapaśników Adam Jakubowski. Kadra trenuje akurat w Spale, łatwiej było o spotkanie na kortach. - Jerzyk bardzo chętnie przystał na naszą propozycję - mówi Adam Jakubowski.

  W zapasach Polska jest potęgą, nasz region też. Wszak Roksana Zasina z ZTA Zgierz jest mistrzynią Europy. W Londynie jeden z dziesięciu polskich medali zdobył właśnie Damian Janikowski. - Nie potrafię grać w tenisa, ale kibicuje "Jerzykowi" - powiedział nam medalista z Londynu.

  Zapaśnicy i nasz tenisowy as założyli koszulki z napisem: "Save wrestling at the games". - I dyscyplina uratowana - optymistycznie podsumował spotkanie Jerzy Janowicz.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo