Popis karateków Olimpu Łódź – zdobyli 19 medali. Harasuto i Champion też na podium

Utalentowani karatecy Olimpu Łódź z ogromną kolekcją zdobytych medali
Utalentowani karatecy Olimpu Łódź z ogromną kolekcją zdobytych medali Olimp Łódź
Karate. W Tczewie zawody Energa Cup w karate olimpijskim. Zawody były popisem zawodników Olimpu Łódź którzy wywalczyli aż 19 medali, 10 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe.

Pozostałe medale dla Łodzi to zasługa Harasuto: 3 medale, 1 złoty, 2 srebrne i Championu Team: 1 złoty medal.
Olimp został sklasyfikowany w generalnej punktacji na trzeci miejscu. – To dość dobry wynik, bo w zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników z 62 klubów z 7 państw – informuje trener Maciej Gawłowski. – Turniej był jednym z czterech organizowanych w Polsce oficjalnym turniejem rankingowym Polskiej Unii Karate, tym bardziej cieszą takie sukcesy.
Dobrą formę potwierdzają: Hubert Jarocki, tegoroczny medalista Mistrzostw Europy kadetów oraz Dominik Dziuda, który z każdych zawodów przywozi medale i to najczęściej złote. Ta dwójka zawodników Olimpu ma duże szanse na zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w listopadzie w Santiago w Chile.

Nasi złoci medaliści to:

Maria Depta kumite seniorek – 50 kg (Olimp)
Hubert Jarocki kumite 14-15 lat open (Olimp)
Hubert Jarocki kumite 14-15 lat – 70 kg (Olimp)
Dominik Dziuda kumite 12-13 lat open (Olimp)
Dominik Dziuda kumite 14-15 lat – 52 kg (Olimp)
Dominik Dziuda kumite 12-13 lat - 50 kg (Olimp)
Antoni Stępniewski kumite 12-13 lat + 50 kg (Olimp)
Damian Jaruszewicz kumite 12-13 lat - 45 kg (Olimp)
Zuzanna Dopieralska kumite 10-11 lat open (Olimp)
Kumite drużynowe chłopców 12-13 lat (Dziuda, Stępniewski, Jaruszewicz, Jędrzejczak) - (wszyscy karatecy Olimpu)
Kinga Harast kumite seniorek + 68 kg (Harasuto)
Bartosz Kędzierski kumite kadetów – 63 kg (Champion Team)

Srebrni medaliści:

Hubert Jarocki kumite 16-17 lat – 76 kg (Olimp)
Maciej Róg kumite 12-13 lat + 50 kg (Olimp)
Zuzanna Dopieralska kumite 10-11 lat + 40 kg /Olimp/
Natalia Schreiber kumite 10-11 lat – 34 kg (Olimp)
Nikola Szuba kumite 8-9 lat + 30 kg (Olimp)
Kumite drużynowe chłopców 12-13 lat (Milczarek, Kołodziejczak, Pieróg, Róg - Olimp)
Stawiarski Szymon kumite seniorów – 75 kg (Harasuto)
Bańkowski Michał kumite juniorów + 76 kg (Harasuto)

Brązowi medaliści:

Antoni Stępniewski kumite 12-13 lat open (Olimp)
Przemysław Kołodziejczak kumite 12-13 lat – 40 kg (Olimp)
Kamil Milczarek kumite 12-13 lat – 45 kg (Olimp)
W miniony weekend łodzianie startowali również w bardzo mocno obsadzonym turnieju LVIV Open. Zawodnik Champion Team Kamil Milski wywalczył brązowy medal w kumite 12-13 lat w wadze – 42 kg. Gratulujemy sukcesów.