Popisowa gra piłkarek TME SMS Łódź w ostatnim kwadransie meczu z Medykiem

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Piłka nożna. Do przerwy było niepewnie, ale w ostatnim kwadransie oglądaliśmy koncert piłkarek TME SMS Łódź.

W 45 minucie meczu TME SMS Łódź – Medyk Konin sędzia Ewa Augustyn z Gdańska podyktowała jedenastkę dla gości. Karnego wykorzystała doświadczona 44-letnia Anna Gawrońska.
Po zmianie stron niekorzystny wynik długo się utrzymywał. Ale w ostatnim kwadransie trzy gole zdobyła Dominika Kopińska, a jednego Anna Rędzia. Wygrana mistrzyń była efektowna. Wyścig o złoto trwa nadal.
Orlen Ekstraklasa
TME SMS Łódź – Medyk Konin 4:1 (0:1)

0:1 Anna Gawrońska (45-karny), 1:1 Dominika Kopińska (74- głową), 2:1 Dominika Kopińska (77-karny), 3:1 Dominika Kopińska (83), 4:1 Anna Rędzia (87).
TME SMS Łódź: Oliwia Szperkowska - Oliwia Domin (65, Wiktoria Zieniewicz), Daria Sokołowska, Gabriella Cuevas, Katarzyna Konat - Gabriela Grzybowska (73, Dominika Gąsieniec), Magdalena Dąbrowska, Anna Rędzia - Klaudia Jedlińska (85, Oliwia Bałdyga), Dominika Kopińska, Paulina Filipczak (46, Ernestina Abambila). Trener: Marek Chojnacki.
Inne mecze: Czarni Sosnowiec – Śląsk Wrocław 3:1, Pogoń Tczew – AZS UJ Kraków 1:2, Sportowa Czwórka Radom – GKS Katowice 2:3, APLG Gdańsk – Górnik Łęczna 0:2, KKP Bydgoszcz – Pogoń Szczecin 2:4.
1.GKS Katowice 18 46 41-13
2.TMESMS Łódź 18 46 55-17
3.Górnik Łęczna 18 42 56-25
4.AZS UJ Kraków 18 31 33-27
5.Pogoń Szczecin 18 30 34-25
6.Śląsk Wrocław 18 26 37-32
7.Czarni Sosnowiec 18 25 32-23
8.Pogoń Tczew 17 16 25-47