Poseł Tomczyk w Komisji Krajowej PO

  Poseł Tomczyk w Komisji Krajowej PO

  Dariusz Piekarczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Sieradzki poseł Cezary Tomczyk wybrany został w środę do Komisji Krajowej Platformy Obywatelskiej, która będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie bezpośrednich wyborów szefa partii. Pracami 16-osobowej komisji kieruje Krystyna Skowrońska. Cezary Tomczyk oraz Agnieszka Pomaska są jej zastępcami.
  Sieradzki poseł Cezary Tomczyk wybrany został w środę do Komisji Krajowej Platformy Obywatelskiej, która będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie bezpośrednich

  Sieradzki poseł Cezary Tomczyk wybrany został w środę do Komisji Krajowej Platformy Obywatelskiej, która będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie bezpośrednich wyborów szefa partii. ©Dariusz Piekarczyk/archiwum

  Komisja oczekuje teraz na składanie kandydatur osób, które chcą ubiegać się o stanowisko przewodniczącego PO. Kandydatury można zgłaszać 7 lipca, do godz. 12. Każda z kandydatur musi mieć poparcie, co najmniej 10 członków Rady Krajowej. Do 16 lipca przygotowane zostaną karty do głosowanie, które następnie przesłane zostaną uprawnionym do głosowania członkom PO. Głosowa, pocztą lub przez internet, można do 19 sierpnia.

  - Opracowaliśmy specjalny system, który gwarantuje, że głosowanie będzie tajne - zapewnia Cezary Tomczyk. - Każdy z kandydatów może zresztą powołać swojego męża zaufania lub jego zastępcę.

  Nowego szefa partii wybierać będzie ponad 40 tysięcy członków PO. Chęć kandydowania zadeklarowali obecny szef PO premier Donald Tusk oraz Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo