Poszkodowany nie musi tracić

  Poszkodowany nie musi tracić

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Poszkodowany nie musi tracić
  Wielu z nas, kierowców, myśli, że wykupując polisę ubezpieczeniową OC, mamy jeden kłopot z głowy mniej. Chodzi o to, że ewentualne skutki spowodowanego przez nas wypadku, a tym bardziej, gdy sami doświadczymy szkód, załatwia za nas ubezpieczyciel.
  Poszkodowany nie musi tracić
  Niestety, w większości wypadków to jedynie czysta teoria. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie problemy z odszkodowaniem, wyceną i naprawą bądź sprzedażą zniszczonego w wypadku samochodu bierze na siebie towarzystwo ubezpieczeniowe. Dlatego istnienie firmy, która zajmie się tym profesjonalnie, może się okazać prawdziwym darem w trudnej, powypadkowej rzeczywistości. Ma to tym większe znaczenie, gdy do wypadku lub kolizji dojdzie z winy innego uczestnika ruchu drogowego. Właśnie w takim przypadku firma ubezpieczeniowa, sprzedając polisę OC, zobowiązuje się do pokrycia pełnych kosztów strat związanych z ruchem tego pojazdu.

  Okazuje się, że gdy się tym zajmą profesjonaliści, jest możliwa wręcz błyskawiczna wycena szkód i wypłata odszkodowania z pominięciem firmy ubezpieczeniowej, która ze względu na czynione na szeroką skalę oszczędności, może zaniżać wysokość przyznawanych wszystkich świadczeń odszkodowawczych. Co istotne, wszystko to jest możliwe po przedstawieniu takiej firmie kosztorysu naprawy szkody OC.

  Takie usługi proponuje, działająca w Łodzi już od kilkunastu lat, firma RoFAG. Pomoże nam, gdy nie zgadzamy się np. z wysokością odszkodowania, zaproponowaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Trzeba wtedy wypełnić odpowiedni formularz na stronie internetowej http://www.RoFAG.eu, w którym składamy reklamację dotyczącą kwoty odszkodowania, i reszta... toczy się sama. RoFAG jeszcze tego samego dnia przekazuje decyzję dopłaty dodatkowego odszkodowania, które powiększa kwotę już wcześniej przyznaną przez firmę ubezpieczeniową sprawcy.

  Wszystko, cokolwiek jest związane z zadośćuczynieniem finansowym, należy wykonać w ciągu trzech lat od dnia zgłoszenia szkody do ubezpieczyciela- również roszczenie przekazane doRoFAG nie może być starsze niż trzy lata. Dochodzenie praw poszkodowanego nie zależy od tego, z jakim towarzystwem ubezpieczeniowym toczy się spór, o jakiej marki pojazd chodzi, ani w jakim jest on wieku. Pieniądze przelewane są na wskazane przez zgłaszającego konto bankowe bezpośrednio przez RoFAG, z pominięciem ubezpieczyciela sprawcy.

  Na tym pomoc się nie kończy. Do rozwiązania pozostaje jeszcze sprawa tego, czy mamy czym jeździć do czasu, gdy nasz samochód po wypadku zostanie naprawiony, bądź kiedy kupimy sobie nowy, gdyż to dotychczasowe zostało przeznaczone do kasacji tzw. szkody całkowitej. Wtedy możemy od RoFAG uzyskać auto zastępcze bez konieczności regulowania należności za jego udostępnienie. Odpowiedni pojazd zostanie nam wynajęty w systemie bezgotówkowym, a koszt jego wynajmu zostanie pokryty w całości z polisy ubezpieczeniowej OC sprawcy wypadku. Jest to możliwe także wówczas, gdy ostatecznie szkoda będzie pokrywana z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo