Powódź w Dubidzach pod Pajęcznem. Ogromne straty [ZDJĘCIA]

  Powódź w Dubidzach pod Pajęcznem. Ogromne straty [ZDJĘCIA]

  Zbyszek Rybczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Powódź w Dubidzach pod Pajęcznem. Ogromne straty [ZDJĘCIA]
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Zbyszek Rybczyński

  Dramatyczne chwile przeżywają mieszkańcy Dubidz w powiecie pajęczańskim. Po ulewnych deszczach w niedzielę i poniedziałek zalane zostały piwnice domów, budynki gospodarcze, a w kilku gospodarstwach woda dostała się do mieszkań. Straty są ogromne.
  - To, co zastaliśmy tutaj w nocy z niedzieli na poniedziałek, przerosło nasze najgorsze oczekiwania. Na ulicy było 70 centymetrów wody, co doprowadziło do zalania domostw - mówi Leszek Marszał, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie.

  Mieszkańcy są w szoku, bo nawet najstarsi z nich nie pamiętają, aby coś takiego miało tutaj miejsce. Po pierwszej burzy nic nie zapowiadało katastrofy.

  - Gdy kończyłem wypompować wodę, nagle nie wiadomo skąd nadeszła potężna fala. Nie było szans uratować mebli - opowiada Zenon Piątek, mieszkaniec Dubidz. - Piwnice mam zatopione, a w mieszkaniu 20 centymetrów wody. Nawet nie da się podejść do garażu, bo woda sięga po kolana. Dorobek życia poszedł na marne. Jedynie trochę odzieży udało się uratować.

  Ponad 1,2 mln zł przeznaczył minister administracji i cyfryzacji na pomoc rodzinom, poszkodowanym z powodu podtopień - poinformowało ministerstwo. Ośrodki pomocy społecznej zbierają wnioski.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A rząd na to - niemożliwe

  ŁodzianinPK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 72 / 70

  Co rok wydaje się setki tysięcy zł dla poszkodowanych, czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na uregulowanie rzek, tworzenie wałów, poprawę kanalizacji burzowych itd, itd... w tej kwestii jakoś...rozwiń całość

  Co rok wydaje się setki tysięcy zł dla poszkodowanych, czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na uregulowanie rzek, tworzenie wałów, poprawę kanalizacji burzowych itd, itd... w tej kwestii jakoś nie widzę żeby cokolwiek rząd robił - licząc zapewne na to że jakoś to będzie.....a powodzie są rok w rok od wielu lat. Pewnie Pan Premier wsiądzie do śmigłowca i popatrzy na efekty pracy rządu, który woli się zajmować gejami, lesbijkami itp.....zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo