Nasza Loteria

Praca w charakterze osoby sprzątającej – dla kogo?

MM
Usługi sprzątające z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Z ofert firm porządkowych korzystają zarówno duże, jak i małe przedsiębiorstwa. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy poszukują pracy w charakterze osoby sprzątającej.

Praca w charakterze osoby sprzątającej – cechy osobowości

Rzetelna firma sprzątająca biura, pojedyncze gabinety, galerie handlowe albo lokale użyteczności publicznej bez problemu znajdzie chętnych na swoje usługi. Ponadto, jest to obecnie bardzo opłacalne zajęcie, w szczególności dla studentów lub osób chcących dorobić do etatu.

Praca w charakterze osoby sprzątającej wymaga rzetelności, odpowiedzialności, sumienności, dbania o każdy szczegół. W tej profesji nie jest istotne wykształcenie, wystarczy chęć do pracy. Dawniej sprzątaniem zajmowały się osoby, które nie mogły znaleźć pracy w swoim zawodzie. W społeczeństwie utarł się wizerunek sprzątaczki, jako pani ubranej w nylonowy fartuch z wiadrem i ścierką w ręce.

Obecnie często młode osoby (studenci, maturzyści) decydują się na tego typu zajęcie, ale też osoby dojrzałe, chcące dorobić na emeryturze Osobą sprzątającą może być zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Ważne, aby miała zapał do pracy i przykładała się do swoich obowiązków.

Praca w charakterze osoby sprzątającej – gdzie szukać?

Istnieje kilka możliwości znalezienia zatrudnienia w charakterze osoby sprzątającej. Jedną z nich jest praca w firmie sprzątającej. Tego typu przedsiębiorstwa oferują umowę o pracę na pełen etat lub umowę zlecenie. Ta druga opcja jest korzystniejsza dla osób poszukujących dorywczego zajęcia.

Warto aplikować do firm z ugruntowaną pozycją na rynku, gdzie zwykle oprócz płacy podstawowej oferowane są różnego typu benefity. Istnieje również możliwość założenia własnej działalności gospodarczej. Wówczas to samemu należy poszukiwać klientów. Wtedy wszystko zależy od obrotności danej osoby i jej zaangażowania w pracę. Coraz bardziej popularne staje się zatrudnianie u osób prywatnych. Wiąże się to jednak z ryzykiem tzw. „pracy na czarno” lub brakiem przelewu środków na czas.

Praca w charakterze osoby sprzątającej – zarobki

Czy praca w charakterze osoby sprzątającej jest opłacalna? Zdecydowanie jest to intratne zajęcie dla studentów i osób chcących dorobić do etatu. Dzięki elastycznemu zatrudnieniu na podstawie umowy zlecenie, samemu można decydować o liczbie przepracowanych godzin, a co za tym idzie, ostatecznej kwocie, jaka wpłynie na konto.

Praca u osoby prywatnej wiąże się zazwyczaj z płacą minimalną i tak jak wyżej zostało wspomniane, obarczona jest ryzykiem braku wpłaty środków w określonym terminie (w przypadku „pracy na czarno”).

Warto zatem rozważyć zatrudnienie w renomowanej, wiarygodnej firmie sprzątającej z wieloletnim doświadczeniem. Oprócz atrakcyjnego wynagrodzenia możemy wówczas liczyć na wsparcie doświadczonych pracowników oraz dobre warunki pracy. Tego typu firmy dają również możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji, co w przyszłości może zaowocować awansem zawodowym.

Szukasz pracy w charakterze osoby sprzątającej? Sprawdź aktualne oferty INWEMER SPRAWDŹ OFERTY PRACY

od 16 lat
Wideo

Rekordowa liczba rekrutów w Człuchowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki