Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pracownicy z Bełchatowa pojadą do pracy w elektrowni Opole

Grzegorz Maliszewski
Połowa chętnych do pracy w dwóch nowych blokach elektrowni Opole to ludzie z Bełchatowa. Praca w najnowocześniejszych blokach energetycznych w Polsce to wyższe zarobki. W związku z rozbudową Elektrowni Opole o dwa nowe bloki energetycznego, każdy o mocy 900 megawatów, koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ogłosił nabór do pracy w tamtejszym zakładzie.

Spółka PGE GiEK w pierwszej kolejności ogłosiła nabór wśród pracowników oddziałów (m.in. kopalni i elektrowni Bełchatów) oraz spółek zależnych PGE GiEK, którzy dokumenty aplikacyjne mogli składać do połowy stycznia.

O pracę mogły starać się osoby zatrudnione w spółkach z bełchatowskiego regionu, m.in. Rambu, Elbestu, Betransu, Bestgumu, Mega-serwisu i spółki Energoserwis Kleszczów. 

Do pracy w opolskiej elektrowni poszukiwanych jest w sumie

116 osób

. W pierwszym naborze wpłynęło do koncernu PGE GiEK

118 aplikacji o pracę

- W tym 62 z lokalizacji bełchatowskiej - mówi Iwona Paziak, rzeczniczka koncernu PGE GiEK. - Obecnie trwa proces weryfikacji dokumentów i uzgodnień z dotychczasowymi pracodawcami. 

Do końca stycznia dokumenty aplikacyjne składać mogą także pracownicy pozostałych linii biznesowych Grupy Kapitałowej PGE.  

Najwięcej, bo aż 61 pracowników potrzebnych jest w wydziale ruchu bloków. Każda nowa osoba, która zostanie przyjęty do pracy, przejdzie 14-miesięczne szkolenie na obecnie działających blokach 1-4 w elektrowni Opole.

Podczas szkolenia pracownicy będą musieli zdobyć kwalifikacje do pracy, początkowo na stanowisku obchodowego kotła, a następnie obchodowego bloku. 

Koncern PGE GIEK będzie zatrudniał też pracowników w działach: gospodarki pozablokowej, ruchu elektrycznego oraz urządzeń elektrycznych i automatyki.

Kandydaci mogli aplikować na stanowiska: obchodowego odpopielania i odżużlania, operatora urządzeń nawęglania, dyżurnego elektryka, administratora systemów automatyki, a także dyżurnego elektromontera pomiarów, automatyki i zabezpieczeń. 

Z pewnością wielu pracowników spółek z bełchatowskiej kopalni i elektrowni skusi perspektywa wyższych zarobków.

Dziś w spółkach są to zarobki rzędu od 2 - 2,5 tys. zł netto. W opolskiej elektrowni mogliby liczyć na wyższe pensje.Zarobki w samej kopalni i elektrowni są dużo wyższe: http://www.strefabiznesu.dzienniklodzki.pl/artykul/gornicy-z-belchatowa-dostana-dodatkowa-pensje-i-premieIle zarabiają pracownicy kopalni i elektrowni: http://www.strefabiznesu.dzienniklodzki.pl/artykul/belchatow-biora-100-tys-zl-i-odchodza-z-pracy

Budowa dwóch nowych bloków w elektrowni Opole to największa inwestycja PGE w ostatnich latach. Koszt inwestycji to ok. 11,6 mld zł.

Pierwszy z bloków do eksploatacji zostanie przekazany w lipcu 2018 r., a kolejny w lutym 2019 r. 

Jak informuje PGE, obecnie wykonane zostało już 30 proc. prac.  Nabór ze spółek PGE do nowych bloków w Opolu to kolejny, w którym mogli aplikować pracownicy Rambu, Betrasu i Bestgumu.

W ubiegłym roku do bełchatowskiej kopalni ze spółek przyjęto

50 osób

. Chętnych było jednak znacznie więcej, bo w sumie...

600 pracowników

.

 

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki