Pracownicy Zakładu Karnego w Łowiczu oraz więźniowie...

  Pracownicy Zakładu Karnego w Łowiczu oraz więźniowie pomagają choremu Kubie Chrabańskiemu

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nakrętki odebrał w łowickim ZK odebrał ojciec chorego chłopca
  1/6
  przejdź do galerii

  Nakrętki odebrał w łowickim ZK odebrał ojciec chorego chłopca ©Robert Stępniewski/ZK Łowicz

  Funkcjonariusze oraz osadzeni w Zakładzie Karnym w Łowiczu nadal pomagają choremu Kubie Chrabańskiemu. Przekazali oni jego rodzicom około 150 kilogramów plastikowych nakrętek od butelek.
  Dwunastoletni Kuba z Łowicza choruje na nowotwór mózgu - glejaka. Obecnie wzrost guza został zastopowany przez chemioterapię, ale nie wiadomo na jak długo. Guz uciska na mózg i powoduje niedowład lewej strony ciała sympatycznego chłopca. Rodzice chłopca Maria i Robert Chrabańscy zbierają pieniądze na codzienną rehabilitację Kuby.

  W łowickim zakładzie penitencjarnym czwarty rok z rzędu trwa zbiórka plastikowych nakrętek na pokrycie kosztów leczenia Kuby Chrabańskiego.

  - Pojemniki na nakrętki ze stosowną informacją o celu zbiórki pojawiły się w każdym z oddziałów mieszkalnych, w budynku administracji, a nawet w sali widzeń i więziennej kuchni - informuje Robert Stępniewski, rzecznik ZK w Łowiczu.
  - Powstały plakaty, ulotki i gazetki ścienne. Komunikaty o zbiórce są czytane w zakładowym radiowęźle. Determinacja w zbiórce jest widoczna. Osadzeni zatrudnieni poza placówką często przynoszą nakrętki z tzw. wolności.

  Robert Chrabański, tata chorego 12-latka, odbierając zebrane nakrętki, za każdym razem dziękuje za otrzymane wsparcie. W imieniu pokrzywdzonego przez los syna prosi o przekazywanie na jego rzecz 1 procenta dochodów przy rozliczaniu się z fiskusem.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo