Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Premie dla kasjerek i innych pracowników sklepów w czasie epidemii koronawirusa

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Sklepy przyznają premie dla kasjerów
Sklepy przyznają premie dla kasjerów Tomasz Czachorowski
Sieci handlowe nagradzają pracowników, którzy w czasie epidemii koronawirusa, regularnie przychodzą do pracy w sklepie. W zależności od sieci kasjerki mogą dorobić od 300 zł brutto tygodniowo do 500 lub nawet tysiąc złotych brutto miesięcznie.

Na przyznanie premii dla pracowników pierwsza zdecydowała się firma Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sklepów Biedronka.

- W związku z zaangażowaniem naszych pracowników i większą liczbą zadań, przyznaliśmy im dodatkową premię uznaniową w wysokości 300 zł brutto za tydzień pracy od 9 do 14 marca, kiedy odnotowaliśmy wzmożony ruch klientów - mówi Jan Kołodyński, mł. menedżer ds. relacji zewnętrznych w sieci Biedronka. - Premia objęła wszystkich pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych, którzy pracowali w tym tygodniu zgodnie z zaplanowanym grafikiem albo przyszli do pracy ponad obowiązujący ich plan pracy. Pracownikom posiadającym dzieci w wieku do lat 14, w związku z zamknięciem żłobków, przedszkoli i szkół w trakcie tygodnia, premia została przyznana, o ile przepracowali minimum jeden dzień w tym okresie.

Kolejna specjalna premia uznaniowa w wysokości 250 zł brutto została przyznana pracownikom sklepów i centrów dystrybucyjnych, którzy pracowali w następnym tygodniu - między 16 a 21 marca zgodnie z zaplanowanym grafikiem i mieli 100 procent obecności.

O premiach dla pracowników Tesco poinformowali m.in. związkowcy z zakładowej Solidarności.

- Informujemy, że pracodawca w porozumieniu z NSZZ "Solidarność" zdecydował o wypłacie specjalnej nagrody w wysokości 500 zł brutto, dla wszystkich tych, którzy w marcu przepracowali przynajmniej 165 godzin (również pracujących na umowę zlecenie). Koleżanki i koledzy, którzy przepracowali mniej niż 165 godzin, otrzymają nagrodę obliczoną proporcjonalnie. Nagroda na podobnych zasadach zostanie przyznana za pracę w kwietniu.

Premie dla pracowników Aldi wynoszą nawet tysiąc złotych brutto miesięcznie, podobnie jak w Kauflandzie. W Kauflandzie premia została podzielona na dwie wypłaty po 500 zł za stuprocentową obecność w dwóch pierwszych i dwóch ostatnich tygodniach miesiąca. Premie przyznał też Lidl, ale nie informuje o ich wysokości.

W Auchan premia dla pracowników za obecność wyniosła 500 zł. To podziękowanie m.in. za zaangażowanie pracowników. Sieć drogerii Rossmann przyznała premię 750 zł brutto dla pracowników sklepów za pracę w szczególnych warunkach w dniach od 16 marca do 15 kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki