Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Problemy z parkowaniem pod szpitalami w Łodzi. Pacjenci krążą w poszukiwaniu miejsc lub stają nieprawidłowo

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Przed szpitalami w Łodzi i regionie trudno jest znaleźć wolne miejsce parkingowe, zwłaszcza jeśli jest za darmo. Pacjenci krążą po okolicy albo stają nieprawidłowo.CZYTAJ DALEJ>>>.
Przed szpitalami w Łodzi i regionie trudno jest znaleźć wolne miejsce parkingowe, zwłaszcza jeśli jest za darmo. Pacjenci krążą po okolicy albo stają nieprawidłowo.CZYTAJ DALEJ>>>. Matylda Witkowska
Przed szpitalami w Łodzi i regionie trudno jest znaleźć wolne miejsce parkingowe, zwłaszcza jeśli jest za darmo. Pacjenci krążą po okolicy albo stają nieprawidłowo.

Trudno znaleźć miejsce do parkowania przed szpitalem im.Kopernika w Łodzi. Także dla niepełnosprawnych

Problem z parkowaniem przed szpitalem im. Kopernika w Łodzi zauważył w połowie października pan Marek z Łęczycy. Na jednym z trzech miejsc dla niepełnosprawnych stanęła furgonetka straży więziennej. Mieszkańca Łęczycy to oburzyło.

- Podjechała też niepełnosprawna kobieta, nie mogła już zaparkować, bo zabrakło miejsc – denerwuje się pan Marek.

Straż więzienna nie odjechała. Jak wyjaśnia kpt. Paweł Wochtal, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Łodzi, furgonetka zatrzymała się tam z powodu braku miejsc na parkingu i stała prawidłowo. „Przesłanką (...) była widoczna niepełnosprawność konwojowanego osadzonego, który poruszał się o kuli, ale nadto potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa konwoju – wyjaśnia rzecznik. Podobne stanowisko zajęła policja.

Pan Marek zwraca jednak uwagę, że miejsc parkingowych pod szpitalem Kopernika brakuje. - Ludzie przyjeżdżają z całej Polski, godzinę jeżdżą próbując złapać miejsce. Zaparkowanie graniczy z cudem, ostatnio kobieta znalazła miejsce dopiero przy ul.Pabianickiej – podkreśla.

Teren parkingu pod szpitalem im. Kopernika należy do miasta. Parking jest bezpłatny, ale nie ma możliwości go powiększyć. - Jest tyle miejsca, ile jest – wyjaśnia Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Ale problemy z parkowaniem są też przy innych szpitalach w Łodzi. Złą sławą cieszy się szpital MSWiA przy ul. Północnej w Łodzi. Przed szpitalem zwykle zajęte są wszystkie miejsca parkingowe, zdesperowani taksówkarze stają na chodniku, a kierowcy próbujący wysadzić pacjentów przed drzwiami stają na awaryjnych blokując jezdnię. Podobnie jest na sąsiedniej ulicy Spornej- mimo dużej liczby miejsc postojowych autom z różnych powiatów zdarza się stawać na trawnikach w okolicy.

Łatwiej jest stanąć tam, gdzie są płatne parkingi. Szpital im. Barlickiego pozwala wjechać na swój teren na 15 minut, później trzeba płacić 4 zł za godzinę. Płatne są też olbrzymie parkingi w Matce Polce, za to miejsc tam nie brakuje.

Tomasz Andrzejewski podkreśla, że miasto w ostatnich latach zadbało o poprawę sytuacji wokół szpitali. W ubiegłym roku powstały m.in. dodatkowe miejsca parkingowe na ulicy Północnej, wcześniej uporządkowano oznaczenia na ul. Żeromskiego przy WAM.

Ale problemy z parkowaniem są nie tylko w Łodzi. W Piotrkowie Trybunalskim wjazd na teren szpitala wojewódzkiego kosztuje 2 zł/godz. A na bezpłatnym parkingu przed szpitalem też brakuje miejsc. Mieszkańcy chcieli rozbudowy parkingu i rewitalizacji, zgłaszając projekt do budżetu obywatelskiego. Nie dostał jednak wystarczającej liczby głosów.

- Problemy z parkowaniem są i to nie tylko pod szpitalami. Największe w dużych miastach regionu - przyznaje Marzanna Boratyńska z KW Policji w Łodzi. - Jednak przed szpitalem musimy być szczególnie ostrożni, bo przez nasze nieprawidłowe parkowanie jakiś pacjent może nie dotrzeć do szpitala na czas - ostrzega.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki