MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Projekt fotograficzny Fundacji foto POZYTYW „ERA na łódzkie" w Radomsku. ZDJĘCIA

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Fundacja foto POZYTYW w Radomsku zaprosiła na projekt „ERA na łódzkie” do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego
Fundacja foto POZYTYW w Radomsku zaprosiła na projekt „ERA na łódzkie” do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego Arch. Uczestnicy warsztatów "ERA na łódzkie"
Fundacja foto POZYTYW w Radomsku zaprosiła na projekt „ERA na łódzkie” do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego

Projekt „ERA na łódzkie” foto POZYTYW w Radomsku

Projekt fotograficzny foto POZYTYWu „ERA na łódzkie", który w ramach zbliżającego się Dnia Krajobrazu odbył się w sobotę, 14 października, pokazał Jurę inną niż zwykle.

Kolejne plenerowe warsztaty fotograficzne „ERA na łódzkie” odbyły się na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego wchodzącego w skład Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego wraz z jego otuliną.

- Uczestnicy odwiedzili ciekawe miejsca, by móc fotografować architekturę drewnianą, wartości przyrodnicze czy też wartości kulturowe. Magia zróżnicowanego krajobrazu ukrytego w dorzeczu rzeki Warty czeka, by podzielić się atrakcjami i walorami turystyczo-fotograficznymi z jej eksploratorami – relacjonuje Marcin Kwarta, prezes Fundacji foto POZYTYW w Radomsku. - Warsztaty fotograficzne w plenerze dają właśnie takie możliwości. Każdy może wziąć w nich udział niezależnie od stopnia posiadanej wiedzy czy też sprzętu fotograficznego. Wystarczą dobre chęci, pozytywne nastawienie, ciekawość świata i przede wszystkim kreatywność, którą za pomocą aparatu fotograficznego będzie można zatrzymać jako zdjęcie.

Wartością dodatnią naszych warsztatów plenerowych, podkreśla Marcin Kwarta, jest mała liczba uczestników w różnym wieku dającą możliwość szczególnej więzi, integracji pomiędzy sobą i czerpnia wzajemnej inspiracji. Uczestnicy warsztatów odwiedzili drewniany kościół w Popowicach i Grębieniu, drewniany wiatrak/młyn „KOŹLAK" w Kocilewie, Zespół Dworski w Ożarowie, okolice kamieniołomu w Lisowicach z ginącymi już z krajobrazu Wapiennikami — piecami do wypalania wapiennej skały.

Trenerem i opiekunem merytorycznym warsztatów był artysta fotograf Marcin Kwarta, prezes Fundacji foto POZYTYW w Radomsku.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki