Protest mieszkańców Nowosolnej. Zablokowali Brzezińską i...

  Protest mieszkańców Nowosolnej. Zablokowali Brzezińską i Pomorską [ZDJĘCIA+FILM]

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Protest mieszkańców Nowosolnej. Zablokowali Brzezińską i Pomorską [ZDJĘCIA+FILM]
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Maciej Stanik

  Mieszkańcy Nowosolnej zablokowali w piątek jednocześnie dwie ulice - Brzezińską i Pomorską. Ruch został wstrzymany na pół godziny, od godz. 17 do 17.30. Samochody utknęły w korkach zwłaszcza na Brzezińskiej. Na Pomorskiej korki były mniejsze. Policja nie wyznaczyła objazdów, ponieważ wokół nie ma innych dróg, którymi można ominąć korek.
  - Żądamy budowy obwodnicy Nowosolnej i inwestycji poprawiających stan bezpieczeństwa na drogach naszego osiedla - powiedział Adam Mentrycki, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Obywatelskiego Obrony Własności i Ochrony Środowiska, które zorganizowało blokadę dróg. - W poniedziałek złożymy pismo do prezydent Hanny Zdanowskiej z żądaniem spełnienia naszych postulatów. Damy jej dwa tygodnie na zorganizowanie spotkania. Jeśli do tego nie dojdzie, będziemy robić kolejne blokady dróg.

  Batalia mieszkańców osiedla Nowosolna o budowę obwodnicy trwa już od 15 lat. Cztery lata temu też prowadzona była blokada na Brzezińskiej i Pomorskiej. Władze Łodzi obiecały obwodnicę, ale nadal nie ma efektów.

  - Kompleksowe rozwiązanie stanu bezpieczeństwa na drogach osiedla i głównie na Brzezińskiej i Pomorskiej jest nierozerwalnie związane z budową obwodnicy Nowosolnej. Tak długo jak nie uda się wyprowadzić ruchu z tych ulic dzięki budowie obwodnicy, tak długo nie będzie niestety mowy o poprawie bezpieczeństwa. Prace nad projektem budowy obwodnicy są w toku - wyjaśnił Marcin Masłowski, rzecznik prezydenta Łodzi.

  Kierowcy, którzy stali w piątek w korkach, narzekali, ale ze zrozumieniem podchodzili do protestujących. Ich zdaniem obwodnica powinna powstać jak najszybciej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czytajcie ze zrozumieniem

  tygrysek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 20

  Komentatorzy nie macie pojęcia o czym piszecie. Mieszkańcy Oś. Nowosolna dopominają o budowę obwodnicy a nie o wariant przebiegu. Wariant był już wybrany ale oprotestowali go mieszkańcy Sikawy z...rozwiń całość

  Komentatorzy nie macie pojęcia o czym piszecie. Mieszkańcy Oś. Nowosolna dopominają o budowę obwodnicy a nie o wariant przebiegu. Wariant był już wybrany ale oprotestowali go mieszkańcy Sikawy z rejonu ul. Zjazdowej. Spowodowało to zatrzymanie prac projektowych obwodnicy a zjazd z A1 ma być gotowy na koniec 2014r. Nie będzie potrzeba blokad bo Rynek Nowosolna sam skutecznie zablokuje Brzezińską, Pomorską i pozostałe sześć ulic tego skrzyżowania. A wtedy okaże się że mieszkańcy słusznie domagali się obwodnicy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nowosolna – wspólny dom wariatów.

  Bałuty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 13

  Tym ludziom naprawdę odbiło bezpowrotnie i nic już się nie da zrobić. Największymi przeciwnikami budowy obwodnicy W KTÓRYMKOLWIEK MIEJSCU Nowosolnej są właśnie mieszkańcy Nowosolnej. Można to...rozwiń całość

  Tym ludziom naprawdę odbiło bezpowrotnie i nic już się nie da zrobić. Największymi przeciwnikami budowy obwodnicy W KTÓRYMKOLWIEK MIEJSCU Nowosolnej są właśnie mieszkańcy Nowosolnej. Można to nazwać zbiorowym obłędem - każda, absolutnie każda propozycja przebiegu obwodnicy skonsultowana z nimi i przedstawiona do realizacji przez władze miasta jest natychmiast oprotestowywana przez innych mieszkańców Nowosolnej. To się NIGDY NIE SKOŃCZY i dlatego jedynym rozsądnym wyjściem jest zbudowanie autostrady A1 w tym miejscu po prostu na wierzchu ulicy Brzezińskiej – bez robienia jakiegokolwiek skrzyżowania, czy rozjazdu. Po prostu – ulica Brzezińska po wylocie na wschód z Nowosolnej będzie się kończyła ślepo na murze autostrady.
  Dopóki banda nowosolskich oszołomów się nie dogada, (a nie dogada się NIGDY), wylot z miasta tą ulicą będzie niemożliwy.
  I koniec - bo z tymi ludźmi już nikomu nigdy nie uda się porozumieć – to zwyczajna oszołomska banda psycholi.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bałuty

  tygrysek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 18

  Proponuje wybudowanie autostrady przez środek Bałut a obok wysypisko śmieci dla Łodzi. Mieszkańcy nie będą protestować bo to przecież nie oszołomy i na pewno się ucieszą z takich inwestycji.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Piszmy poprawnie

  mietek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 18

  Nowosolskich to przymiotnik,który byłby odpowiedni w odniesieniu do miasta Nowa Sól,natomiast dla Nowosolnej prawidłową formą wydaje się być "nowosolneńskich".

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pytanie

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

  A kiedy będą protestować protestujący przeciwko protestującym?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mieszczanka

  dzielnica górna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 15

  Mieszkam przy rondzie lotników lwowskich i na pewno te osoby co blokują nowosolną też jadą pod moimi oknami to może wszystkie drogi zaorać i kupimy sobie konie i będziemy jeździć wozami konnymi ,i...rozwiń całość

  Mieszkam przy rondzie lotników lwowskich i na pewno te osoby co blokują nowosolną też jadą pod moimi oknami to może wszystkie drogi zaorać i kupimy sobie konie i będziemy jeździć wozami konnymi ,i cofniemy się do 19 wieku jak nie było samochodów.Budujcie drogi tylko nie pod moimi oknami tak myślą mieszkańcy NOWOSOLNEJ.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niech się w końcu ci mieszkańcy Nowosolnej dogadają między sobą...

  zniecierpliwiony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 17

  ...bo jedni protestują że nie chcą obwodnicy, teraz drudzy że chcą natychmiast... Zidiocieli już do reszty?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  Jak miedzy sobą nie potrafią się dogadać to o czym tu rozmawiać...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo