Przedbórz: Ewakuacja urzędu po... wpisie na forum

  Przedbórz: Ewakuacja urzędu po... wpisie na forum

  mek, KWP

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Przedbórz: Ewakuacja urzędu po... wpisie na forum

  ©Tomasz Koryszko/archiwum Polskapresse

  Nawet 8 lat może spędzić w więzieniu mieszkaniec Przedborza (pow. radomszczański), za... umieszczenie wpisu na forum internetowym, w którym pisał o wysadzeniu ratusza.
  Przedbórz: Ewakuacja urzędu po... wpisie na forum

  ©Tomasz Koryszko/archiwum Polskapresse

  W środę, policjanci z Przedborza zostali powiadomieni przez pracowników tamtejszego Urzędu Gminy o bardzo niepokojącym wpisie na forum internetowym. Jeden z internautów pytał w nim o konsekwencje wysadzenia w powietrze przedborskiego ratusza podczas sesji rady miejskiej.

  Pracownicy urzędu musieli opuścić budynek, podczas gdy policjanci sprawdzali, czy faktycznie nie ma tam zagrożenia pirotechnicznego. Nie udało się jednak znaleźć żadnego ładunku wybuchowego.

  Policjanci trafili do autora wpisu na forum. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Przedborza. Mężczyzna stwierdził, że nie miał zamiaru wywołać zagrożenia, a treść wpisu odnosić się miała wyłącznie do jego przemyśleń.

  Trwa sprawdzanie, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. Miałoby ono polegać na wywołaniu przekonania o istnieniu zagrożenia i wywołaniu czynności organu ochrony porządku publicznego. Grozi za to do 8 lat więzienia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bonba

  Tsn (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 20

  Wynika z tego że jeśli wpis np "Lubię kasze z masłem" wywoła czynności organu ochrony porządku publicznego to grozi mi 8 lat ??

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Coś czuję nagonkę

  Betty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 21

  w celu przepchnięcia cenzury internetu...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo