MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przedświąteczne porządki w Łodzi. Tam pozbędziesz się niepotrzebnych sprzętów oraz zebranych odpadów zielonych

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
W najbliższy weekend 16 i 17 marca PSZOK-i będą otwarte w god. 8 - 20.
W najbliższy weekend 16 i 17 marca PSZOK-i będą otwarte w god. 8 - 20. UMŁ
Łodzianie, którzy już rozpoczęli przedświąteczne porządki, nie tylko w domach, ale i w piwnicach, komórkach, na strychach, w przydomowych ogródków, będą mogli szybko pozbyć się znalezionych tam niepotrzebnych sprzętów oraz zebranych odpadów zielonych. Bowiem w najbliższy weekend 16 i 17 marca Łódzkie Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będą otwarte dłużej.

Wszystkie Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Łodzi wyjątkowo będą przyjmować odpady w sobotę 16 marca i w niedzielę 17 marca w godz. 8 - 20.
Mieszkańcy mogą w nich zostawić wszystkie trudne do zagospodarowania odpady, takie jak zużyty sprzęt RTV i AGD - lodówki, pralki, kuchenki, piecyki, telewizory, radia oraz meble i inne wyposażenie wnętrz, komputery, drukarki, baterie, świetlówki, farby i tusze, zgrabione liście i resztki roślin, przeterminowane leki, odzież i materiały tekstylne czy opakowania zrobione z tworzyw sztucznych i tektury.
Miesięcznie łodzianie mogą zawieźć do PSZOK-ów 1 tys. 500 kg gruzu budowlanego i odpadów wielkogabarytowych oraz cztery opony samochodowe rocznie.
Przedmioty, które trafiają do PSZOK-ów, są później sortowane, zabierane przez profesjonalne firmy zajmujące się odzyskiwaniem surowców i utylizacją tego, czego odzyskać się już nie da.

PSZOK-i znajdują się przy ul.:

  • Zamiejskiej 1
  • Granicznej 2
  • Kasprowicza 10

Więcej

PSZOK-i przyjmują także gruz i odpady poremontowe.

W Łodzi zostanie zbudowany kolejny Punkt Selektywnej Zbiórki...

Aplikacja powiadomi, kiedy przyjedzie śmieciarka

Natomiast ci łodzianie, którzy nie zdąża w ten weekend wywieźć niepotrzebnych rzeczy do PSZOK-ów, mogą z pomocą specjalnej aplikacji dowiedzieć się, kiedy przed dom czy blok wystawić stare meble lub worki ze zgrabionymi resztkami roślin z ogródka.
W aplikacji Łódź.pl jest zawarty spersonalizowany kalendarz wywozu śmieci dla miejsca zamieszkania. Mieszkańcy mogą w nim sprawdzić, kiedy z ich ulicy będą odbierane odpady wielkogabarytowe, bio, zielone, szkło, papier czy metal i tworzywa sztuczne. Wystarczy wpisać adres i wybrać rodzaj zabudowy. Łódź.pl powiadomi też o zbliżającym się wyznaczonym terminie wywozu śmieci.
By korzystać z nowych udogodnień, należy zainstalować aplikację w telefonie. Nie trzeba mieć Karty Łodzianina, wystarczy założyć Konto Podstawowe w aplikacji (jednak taki typ konta nie upoważnia do korzystania ze zniżek. Do tego jest konieczne Konto Łodzianina, które również można założyć w aplikacji).
A działa ona na telefonach z systemem Android i iOS, a pobiera się ze sklepu Google Play lub App Store.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przedświąteczne porządki w Łodzi. Tam pozbędziesz się niepotrzebnych sprzętów oraz zebranych odpadów zielonych - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki