Przegląd tygodnia

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum

  Piątek

  Ceny zbóż i rzepaku zanurkowały, produkcja stanęła na granicy opłacalności. To będzie trudny rok dla rolników - przewiduje rmf24. Zwłaszcza będzie trudny dla tych rolników, którzy zaopatrują się w Kauflandzie, gdzie z powodu taniejącego zboża podniesiono cenę chleba.

  Sobota

  Coraz głośniej o tym, że przed zimą nawet o 5 procent wzrosną ceny gazu, gdyż taniej już było. Na lato, kiedy gazu prawie się nie zużywa, obniżyli cenę o 3 procent, a propaganda sukcesu była taka, jakby nam dopłacali po 100 zł do każdego metra!

  Niedziela

  Niemiecki "Bild" ostrzega, że al Kaida planuje zamachy na pociągi dużych prędkości w całej Europie.
  Ta wiadomość wreszcie pozwoli docenić dalekowzroczną politykę władców III RP wobec PKP - nam zamachy nie grożą, gdyż na polskich torach nie da się jeździć szybko; nawet superszybki pendolino zasuwa z prędkością wąskotorowej ciuchci.

  Poniedziałek

  Powrót Jarosława Kaczyńskiego do władzy oznaczałby wojnę domową - uczciwie uprzedził Polaków Lech Wałęsa przez Radio Gdańsk. Co robić? Zapasy! Zaczynamy tradycyjnie od trudno psującej się żywności, jak: sól, cukier na bimber, mąka, kasza, konserwy. Warto mieć worki z piachem do zasłaniania okien przed ostrzałem. Ponieważ zapominać jest rzeczą ludzką, przypominam, że Wałęsa to ten, który miał puścić aferzystów w skarpetach, a nam dać po 100 milionów. Wyszło na odwrót - aferzyści zostali puszczeni z milionami, a my w skarpetach.

  Wtorek

  Poseł i gej Robert Biedroń od Palikota zaprosił do sauny posła PiS Jana Tomaszewskiego, tradycjonalistę w dziedzinie seksu. Jeśli to próba podrywu, to by znaczyło, że uczucia mogą się rodzić ponad politycznymi podziałami.

  Środa

  Żydowscy ekstremiści wymalowali na ścianie klasztoru Salezjanek pod Jerozolimą: "Śmierć gojom" i "Rewanż". Znaczy, dla odmiany chcą gojów przepuszczać przez komin w Auschwitz?

  Czwartek

  Stock wycofuje Czystą de Luxe w półlitrówkach, gdyż przy otwieraniu butelek okruchy szkła mogą wpaść do środka. A to pech! Kto ma feralną półlitrówkę, niech odda do sklepu, a kto jest na musie, niech przecedzi przez filtr do kawy lub chleb, jak to czyni się z denaturatem przed konsumpcją. Zauważmy, że rodzimy Państwowy Monopol Spirytusowy (1919-1949) takich wpadek nie miał.

  Jerzy Witaszczyk

  Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sroda: A gdyby napisali...

  cesław (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  Prawdziwy międzynarodowy skandal i rwetes to był, jakby na tym chrześcijańskim klasztorze w Jerozolimie ekstremiści napisali "Śmierć gejom!", a nie "Śmierć gojom".

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poniedziałek, dzięki Lechu!

  Karolka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  Zastosowałem się do wskazówek. Kupiłem worek cukru, kilo drożdży, pół kilo śliwek suszonych dla dodania bimbrowi smaku. Jak wojna to wojna, w takich czasach bimber jest najlepszą walutą. Jeszcze...rozwiń całość

  Zastosowałem się do wskazówek. Kupiłem worek cukru, kilo drożdży, pół kilo śliwek suszonych dla dodania bimbrowi smaku. Jak wojna to wojna, w takich czasach bimber jest najlepszą walutą. Jeszcze musze się rozejrzeć za konserwami na zakąskę.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak zwykle

  Romek Zw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  Nie dość, że nie ma całości, to jeszcze chowają za starymi komentarzami. Trzeba grzebać na stronie. Czy ktoś nad tym panuje?

  Zdjęcie autora komentarza
  Zezem rozbieżnym.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 7

  Piątek
  Tak działa niewidzialna ręka rynku: ceny zbóż spadają a ceny pieczywa idą w górę. Kto jest temu winien? Przecież nie ministerstwo rolnictwa czy gospodarki. Oba te ministerstwa obstawiają...rozwiń całość

  Piątek
  Tak działa niewidzialna ręka rynku: ceny zbóż spadają a ceny pieczywa idą w górę. Kto jest temu winien? Przecież nie ministerstwo rolnictwa czy gospodarki. Oba te ministerstwa obstawiają ludzie z PSL: Stanisław Kalemba i Janusz Piechociński.

  Sobota
  Podwyżka cen gazu o 5% to żadna podwyżka. I tak PGNiG musi z własnej kasy dokładać do każdego metra sześciennego. Podwyżka powinna być znacznie wyższa, tak by nasi nafciarze i gazownicy byli w pełni zadowoleni.

  Niedziela
  Jesteśmy całkowicie bezpieczni. Al - Kaida skreśli nas ze swoich planów zamachów na koleje. Nie posiadamy pociągów dużych prędkości ani infrastruktury kolejowej na odpowiednim poziomie. Jesteśmy szczęściarzami.

  Poniedziałek
  Według Mędrca Europy Lecha Wałęsy wygrana Lecha Kaczyńskiego w wyborach parlamentarnych w Polsce, to wojna domowa jest pewna jak w banku. Nasz pokojowy noblista wielokroć źle diagnozował sytuację polityczną. Trzeba żyć nadzieją, że i tym razem Jego proroctwo się nie spełni.

  Wtorek
  Czy tak trudno wyobrazić sobie obrady Sejmu w odpowiednio dużej saunie? W takich warunkach posłanki i posłowie szybko dochodziliby do konsensusu dla naszego wspólnego dobra.

  Środa
  "Śmierć gojom" i "Rewanż", te napisy na ścianie klasztoru salezjanek pod Jerozolimą to rzeczywiście rewanż za antysemickie napisy w krajach europejskich, w Polsce również.
  Te napisy kłócą się jednak z tym, co publicznie powiedział wysoko postawiony rabin Josef Owadia:
  "Goje rodzą się po to, by służyć Żydom"

  Czwartek
  Jak można tak skopać technologię produkcji butelek przeznaczonych dla wódki Czystej de Luxe? Żeby przy otwieraniu kolejnego pół litra pękała butelka? A może jest to metoda na odzwyczajenie konsumentów od alkoholu?
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do środy

  jani (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

  W maju obraźliwe graffiti w języku hebrajskim pojawiły się na Świątyni Zaśnięcia Matki Boskiej na Górze Syjon w Jerozolimie. Na dwóch samochodach zaparkowanych na obok klasztoru ktoś napisał:...rozwiń całość

  W maju obraźliwe graffiti w języku hebrajskim pojawiły się na Świątyni Zaśnięcia Matki Boskiej na Górze Syjon w Jerozolimie. Na dwóch samochodach zaparkowanych na obok klasztoru ktoś napisał: "chrześcijanie są małpy" i "chrześcijanie są niewolnikami" - ten drugi napis to pokłosie tego, co głosi rabin Yosef Ovadia, że rodzimy się po to, by służyć Narodowi Wybranemu. W grudniu 2012 roku na murze XIX-wiecznego klasztoru zachodzie Jerozolimy można było przeczytać po hebrajsku, że "Jezus jest małpą". Jakby tego było mało ktoś podpalił klasztorne drzwi. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo