Przerwana seria Grot Budowlanych. Porażka po dwunastu zwycięstwach z rzędu

Po dwunastu z rzędu wygranych meczach siatkarki Grot Budowlanych pojechały na mecz do wicelidera tabeli TauronLigi – Radomki.

Dobrze zaczęła mecz Monika Fedusio, później rolę liderki drużyny Grot Budowlanych przejęła Veronica Jones-Perry. Młode zawodniczki trenera Błażeja Krzyształowicza były chwalone przez obserwatorów meczu. Dzięki solidnej grze łodzianek, nasz zespół osiągnął ogromną przewagę w końcówce seta. Do dużej skuteczności w ataki, łodzianki dołączały dobrą grę blokiem. Od stanu 16:15 nasze dziewczęta zdobyły 9 punktów, a rywalki tylko jeden!
Druga partia należała do gospodyń, ale chwila niepewności trwała naprawdę krótko.
W trzecim secie fantastycznie grała Amerykanka z Łodzi Veronica Jones-Perry. Przypominano, że rekord ligi zdobytych punktów wynosi 38, a nasza atakująca grała jak w transie (po trzech setach miała 29 oczek). Siatkarki Grot Budowlanych prowadziły 21:18, jednak za wcześnie uwierzyły w swą doskonałość. Gospodynie wyrównały. Po autowym ataku Moniki Fedusio łodzianki przegrały seta 25:27.
Prezes Marcin Chudzik ściskał kciuki za swoje podopieczne w czwartym secie i zagrzewał do walki. A ta była niezwykle zacięta. 21:21, 22:22, 24:24. Ostatnie dwie piłki należą do Radomki. Seria zwycięstw przerwana.

Radomka – Grot Budowlani Łódź 3:1 (16:25, 25:21, 27:25, 26:24)

Grot Budowlani Łódź: Monika Fedusio 13, Małgorzata Lisiak, Veronica Jones-Perry 38, Zuzanna Górecka 3, Kornelia Moskwa 4, Julia Nowicka 3, Maria Stenzel (l) oraz Paulina Damaske 6, Justyna Kędziora, 9Anna Lewandowska. Trener: Błażej Krzyształowicz.