Przystanek Woodstock 2013: Gwiazdy, młodzi ambitni i Złoty...

  Przystanek Woodstock 2013: Gwiazdy, młodzi ambitni i Złoty Bączek

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Do największych gwiazd tegorocznego festiwalu należy zespół Anthrax...

  Do największych gwiazd tegorocznego festiwalu należy zespół Anthrax... ©mat. prasowe

  Z Łodzi w kierunku Kostrzyna nad Odrą wyjechało kilka specjalnych pociągów (w całym kraju uruchomiono sto takich połączeń) wypełnionych młodymi ludźmi. To uczestnicy rozpoczynającego się w czwartek 19. Przystanku Woodstock. Festiwal zakończy się w niedzielę nad ranem.
  Do największych gwiazd tegorocznego festiwalu należy zespół Anthrax...

  Do największych gwiazd tegorocznego festiwalu należy zespół Anthrax... ©mat. prasowe

  Rzecznik prasowy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która organizuje imprezę, poinformował, że zgodnie z wyliczeniami Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie Wielkopolskim na festiwalowym polu namiotowym znajdowało w czwartek się już około 100 tysięcy ludzi. W piątek i sobotę powinno być ich jeszcze więcej.

  - Gdy organizowaliśmy pierwszy Przystanek Woodstock, była to impreza, na którą przyjechało ledwie 30 tysięcy osób - przypomina Jerzy Owsiak, szef festiwalu.
  - Teraz jest to jeden z największych festiwali w Europie. Nie jest to tylko impreza muzyczna, Przystanek stał się miejscem spotkań dla ludzi, którzy chcą rozmawiać i przebywać ze sobą. Dlatego nie wahamy się nazywać go Najpiękniejszym Festiwalem Świata.

  Na tegorocznym Przystanku Woodstock wystąpi kilkadziesiąt zespołów, do największych gwiazd należą amerykańskie zespoły: Anthrax, Ugly Kid Joe i Soja, kanadyjska grupa Danko Jones, serbska orkiestra Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra, a także brytyjska grupa Kaiser Chiefs. Wystąpią oczywiście też polscy wykonawcy, m.in. Big Cyc, Goora & Mazowsze, Happysad, Mech, Farben Lehre, Maria Peszek i Hunter. Łódź reprezentuje zespół Moskwa, która w tym roku na festiwalu w Jarocinie świętował swoje 30-lecie.

  Od lat bardzo istotną częścią przedsięwzięcia są spotkania w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Pierwszym gościem był Krzysztof Skiba, który m.in. wyświetlił dwa filmy, odnoszące się do Pomarańczowej Alternatywy i początków Big Cyca.

  - Będąc w Jarocinie i rozrzucając ulotki zorientowałem się, że niewiele zdziałam w ten sposób, dlatego postanowiłem założyć zespół - mówił. - To nie miał być zespół, który gra koncerty i nagrywa płyty. To był odprysk Pomarańczowej Alternatywy.

  Skiba wspominał również swoją działalność w klubie Balbina, podczas studiów w Łodzi, gdzie prócz oficjalnej działalności kulturalnej wraz z kolegami z zespołu przygotowywali ulotki i malowali transparenty na swoje demonstracje. - Wolność to nie jest coś, co można kupić w hipermarkecie, w promocji w Żabce, to jest coś co ma się pod czaszką - podkreślał.

  Nie zabrakło też odniesień do głośnej afery podczas imprezy z premierem Buzkiem. "W Polsce nie warto być skandalistą" - skwitował zachęty słuchaczy, by zdjął spodnie...

  Wśród kolejnych gości ASP są: Kuba Wojewódzki, ks. Adam Boniecki, prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Emir Kusturica, były menadżer Pink Floyd, Peter Jenner.

  Na terenie festiwalu stanmie też Pokojowa Wioska Kryszny. Tradycyjnie na finał imprezy wręczone zostaną Złote Bączki, nagrody publiczności dla najlepszego zespołów występujących na Przystanku Woodstock (w tym roku trzy). A w niedzielę z Kostrzyna nad Odrą wyruszą kolejne specjalne pociągi rozwożące "przystankowiczów" do domów...

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  CuPA POjebudzKI

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 16

  ŁONCZy POlsza DZIELOnc PO POlsKU.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  CuPA POjebudzKI

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 7

  ŁONCZy POlsza DZIELOnc PO POlsKU.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Patologia

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 28

  Patologia

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo