Do zatrzymania kolejnych pseudokibiców doszło 12 lutego 2013 roku. Miały one miejsce na terenie Łodzi, Opoczna i Tomaszowa Mazowieckiego.
- Funkcjonariusze Sekcji Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi niemalże jednocześnie dotarli do mieszkań 7 podejrzewanych o pseudonimach Perez, Jamaj, Pająk czy Franek - poinformowała Joanna Kącka, rzeczniczka łódzkiej policji. - Mężczyźni w wieku od 24 do 43 lat, byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej Destroyers Hooligans Widzew, której celem było organizowanie i udział w konfrontacjach pseudokibiców - dodaje Kącka.
Zatrzymani decyzją prokuratury zostali objęci dozorem policyjnym, wobec sześciu zastosowano zakaz opuszczania kraju, a pięciu z nich musi zapłacić poręczenie majątkowe w łącznej kwocie 50 tysięcy złotych.
Zatrzymanym postawiono zarzuty za udział w czterech kibicowskich ustawkach:
- 30 czerwca 2001 roku w miejscowości Opatówek doszło do walki chuliganów Widzewa i Lecha Poznań, w następstwie której zmarł jeden z łódzkich pseudokibiców.
- 17 maja 2003 roku w miejscowości Walichnowy z użyciem niebezpiecznych narzędzi, walczyli pseudokibice Widzewa z chuliganami Śląska Wrocław. Tam również zginęła jedna osoba - kibic z Wrocławia.
- 22 listopada 2003 roku w Aleksandrowie Łódzkim starli się pseudokibice Widzewa i ŁKS-u. W tej ustawce co najmniej dwóch uczestników poniosło bardzo ciężkie obrażenia ciała.
- 4 kwietnia 2009 roku doszło do konfrontacji połączonych bojówek Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów z bojówką Lechii Gdańsk. W okolicy miejscowości Rutki koło Jędrzejowa, jeden z pseudokibiców Widzewa jadąc pociągiem wiozącym kibiców z Gdańska, zaciągnął hamulec, przez co zatrzymał pociąg w szczerym polu, na którym doszło do ustawki. ZOBACZ FILM Z TEJ USTAWKI
- To szóste uderzenie w środowisko pseudokibiców przeprowadzone w ramach tego śledztwa - informuje Kącka. - W ramach prowadzonej sprawy zebrano materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutów obejmujących udział w zorganizowanej grupie przestępczej "DHW", której celem było dokonywanie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, a także organizowanie ustawek.
Śledztwo obejmuje okres funkcjonowania "DHW" w latach 2001-2011. Ustalono, że działalność grupy była finansowana m.in. z pieniędzy pozyskanych od prawdziwych kibiców przy organizacji wyjazdów na mecze, a także licytacji oraz sprzedaży gadżetów.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?