PTPS Piła - ŁKS Commercecon 1:3. We wtorek Liga Mistrzów w Łodzi

Kibice w meczu ze Scandicci znów stworzą wielkie widowisko na trybunach
Kibice w meczu ze Scandicci znów stworzą wielkie widowisko na trybunach Grzegorz Gałasiński
Siatkarki ŁKS Commercecon pokonały w Pile PTPS 3:1

We wtorek o godz. 18 w Sport Arenie w Łodzi podopieczne Michala Maska grają mecz czwartej kolejki Ligi Mistrzyń z włoskim zespołem Scandicci.

W Pile trener Michal Masek dał odpocząć Klaudii Alagierskiej i Monice Bociek. W pierwszej szóstce wyszły: Daria Szczyrba i Agata Wawrzyńczyk.

Pierwszy set wygrany został planowo, choć łodzianki przegrywały 14:17. Potrafiły zdobyć 4 punkty z rzędu. Gospodynie się nie poddawały i prowadziły 23:22, wtedy dwukrotnie po błędzie rozegrania pilanek punkty zdobyły nasze dziewczęta. Trzeci ważny punkt zdobyła najskuteczniejsza w drużynie ŁKS Regiane Bidias.

Niestety, w drugim secie lepsze były gospodynie. W trzecim łodzianki znokautowały rywalki. Ełkaesianki prowadziły 11:9, a kilkunastu akcjach było 22:11. Wygraliśmy seta do 14.

Emocjonujący był czwarty set. Seriał straconych punktów przytrafił się naszej drużynie. ŁKS prowadził 11:8, by przegrać sześć kolejnych piłek.
Co się działo w samej końcówce. Pilanki prowadziły już 24:21, ale kapitalnie zagrały w tym momencie ełkaesianki. Wygrały 5:0, seta do 24 i mecz 3:1. Owe pięć punktów zdobyły: trzy Daria Szczyrba, jeden Agata Wawrzyńczyk, a jeden dopisaliśmy po błędzie zagrywki rywalek. Brawo dla zmienniczek.

Forma w meczu Ligą Mistrzyń będzie wyższa. W pierwszym meczu ze Scandicci łodzianki przegrały 0:3. Liczymy na rewanż.

PTPS Piła - ŁKS Commercecon 1:3 (23:25, 25:20, 14:25, 24:26)
ŁKS Commercecon: Daria Szczyrba 15, Ewa Kwiatkowska 3, Marta Wójcik 4, Regiane Bidias 20, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 11, Agata Wawrzyńczyk 11, Anna Korabiec (l) oraz Krystyna Strasz (l), Aleksandra Wójcik, Klaudia Alagierska 2, Monika Bociek 2. Trener: Michal Masek.

Inne mecze: Grot Budowlani - #VolleyWrocław 3:1, MKS Kalisz - Chemik Police 2:3, Developres Rzeszów - Radomka Radom, KSZO Ostrowiec - Legionovia Legionowo (4.02), BKS Bielsko-Biała - Pałac Bydgoszcz (4.02).