MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Publiczne Liceum Ogólnokształcące UŁ zaprasza – rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych Wśród Narodów jest w czołówce szkół średnich w Łodzi pod względem poziomu kształcenia.
Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych Wśród Narodów jest w czołówce szkół średnich w Łodzi pod względem poziomu kształcenia. Archiwum
Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, jedna z najwyżej ocenianych szkół średnich w regionie i w Polsce, zaprasza absolwentów szkół podstawowych. W roku szkolnym 2024/2025 liceum otwiera 4 klasy. Rekrutacja już się rozpoczęła, potrwa do 15 lipca.

Już od 22 kwietnia trwa w Łodzi rejestracja kandydatów w systemie rekrutacyjnym do szkół średnich. Ten etap rekrutacji potrwa do 21 maja i jest właściwie najważniejszym, ponieważ uczniowie decydują o tym, gdzie będą kontynuować swoją naukę - wybierają szkołę oraz klasę o konkretnym profilu.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych Wśród Narodów jest w czołówce szkół średnich w Łodzi pod względem poziomu kształcenia.

- W naszym toku nauczenia przyświeca idea wszechstronnego rozwoju uczniów i, można powiedzieć, rys uniwersytecki. Tak samo jak uniwersytet kształci studentów we wszystkich przedmiotach, tak też i my otwieramy klasy o różnych profilach. Nie wiemy dokładnie jaką drogą pójdą nasi uczniowie i chcemy aby w trakcie nauki w naszej szkole mogli zdecydować jaką ścieżką dalej pójdą - mówiła o szkole Agata Kasprzyk-Maryniak, dyrektor POL UŁ im. Sprawiedliwych Wśród Narodów.

Do wyboru szkoły zachęcają także uczniowie, którzy są zadowoleni z jej wyboru, a z pomocą nauczycieli mogą się rozwijać i spełniać swoje marzenia.

- Nasze Liceum to szkoła dla osób, które niekoniecznie mają na siebie plan, ale chcą się rozwijać. Szkoła stawia na wszechstronny rozwój i codziennie daje się to odczuć. Nie ważne czy jestem na lekcji historii, polskiego czy fizyki, a są to całkowicie inne przedmioty, czuję, że zdobywam wiedzę powszechną - mówiła Dominika Karkowska, uczennica trzeciej klasy.

Dominika wspomniała również o przygotowaniach do olimpiad, które sama ma za sobą. Mówiła o profesjonalnym podejściu do ucznia w trakcie takich przygotowań, ogromnym wsparciu ze strony nauczycieli i dyrekcji, ale także zrozumieniu.

- Wiele możliwości mamy w dziedzinie nauki, ale również można rozwijać swoje pozanaukowe zainteresowania. Mamy na przykład koło teatralne Drama Club, które wystawia swoje autorskie sztuki dla uczniów, ale bierze też udział w różnych konkursach. Działa również koło muzyczne, gdzie uczniowie pracują nad tworzeniem muzyki do spektakli Drama Clubu. Nasze liceum nie ogranicza nas do tego, co już zostało stworzone, ale daje nam również szansę na rozwój na własną rękę - opowiadał Przemysław Kasprzak, uczeń drugiej klasy.

Klasy pierwszy na rok szkolny 2024/2025 w PLO UŁ

1A – klasa humanistyczna z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii oraz: dla pierwszej połowy oddziału – języka łacińskiego, a dla drugiej połowy oddziału – WOS-u. Nauka w tej klasie daje możliwość kontynuowania rozwoju między innymi na: Wydziale Prawa i Administracji, Wydziale Filologicznym, Wydziale Filozoficzno-Historycznym, Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ.

1B – klasa dwujęzyczna z językiem angielskim jako drugim językiem nauczania, z rozszerzonym programem nauczania geografii, historii i filozofii. Przedmioty nauczane z elementami języka angielskiego: filozofia, matematyka (nauczana na poziomie podstawowym). Oferuje dalszą możliwość rozwoju między innymi na: Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, Wydziale Nauk Geograficznych, Wydziale Zarządzania, Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, Wydziale Filologicznym UŁ.

1C – klasa nauk ścisłych z rozszerzonym programem nauczania matematyki, fizyki i informatyki. Kontynuacja rozwoju między innymi na: Wydziale Matematyki i Informatyki, Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, na Politechnice Łódzkiej.

1D – klasa chemii i nauk o życiu z rozszerzonym programem nauczania matematyki, chemii i biologii. Dalsza możliwość rozwoju między innymi na: Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, Wydziale Chemii UŁ, Uniwersytecie Medycznym.

W każdej klasie drugi język nowożytny do wyboru: francuski lub niemiecki.

Przedmioty uwzględniane przy rekrutacji:

  • 1A – język polski, matematyka, język angielski, historia;
  • 1B – język polski, matematyka, język angielski oraz historia/geografia (do wyboru);
  • 1C – język polski, matematyka, język angielski, informatyka/fizyka (do wyboru);
  • 1D – język polski, matematyka, język angielski oraz chemia/biologia (do wyboru).

Według Rankingu Perspektyw, Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego od lat plasuje się w czołówce najlepszych liceów w Polsce. Wśród liceów akademickich w całym kraju w 2024 roku zostało sklasyfikowane na 3. miejscu. PLO UŁ wyróżnia się szczególną formą prowadzenia zajęć - nie ma w nim dzwonków, a lekcje prowadzone są także przez nauczycieli akademickich, którzy wprowadzają uczniów w świat nauki Uniwersytetu Łódzkiego.

W liceum działają liczne koła naukowe; jest także sekcja sportowa. PLO UŁ dba o bogatą ofertę programową – od klas humanistycznych, przez te o profilach ścisłych, aż po przyrodnicze. Jak zapewnia dyrektor PLO UŁ mgr Agata Kasprzyk-Maryniak, szkoła stara się nie kategoryzować uczniów, nie ograniczać ich rozwoju i za wszelka cenę pielęgnować ich potencjał.

od 7 lat
Wideo

Wspomnienia Polaków związane z powrotem do szkoły - sonda

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki