Puchar Polski judo kata dla zawodników AZS Uniwersytet Łódzki

W ostatnią niedzielę w Radomiu został rozegrany Puchar Polski Judo Kata. Po raz kolejny w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu seniorów na pierwszym miejscu uplasowała się para Leszek Piąstka i Anna Jagiełło.

To udane podsumowanie udanego roku sportowego dla zawodników AZS UŁ, pracowników SWFiS UŁ. W tym roku łodzianie zdobyli po raz ósmy z rzędu tytuł mistrza Polski, wygrali Silesian Open Cup, zajęli 6 miejsce na Mistrzostwach Europy Judo Kata w Rijece i 12 miejsce na Mistrzostwach Świata w Krakowie.

Rozegrany w Radomiu Puchar Polski był jednym z turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy Judo Kata, które w przyszłym roku zostaną rozegrane w 2023 w Słowenii i Mistrzostw Świata Judo Kata organizowane w Abu Dhabi.