Puchar Polski: ŁKS - Lechia Gdańsk 1:3 po karnych

We wtorek gra też Marcin Mięciel, którego kara wykluczenia z dwóch ligowych meczów nie dotyczy pucharów. Krzysztof Szymczak
Dopiero po serii karnych pożegnali się z Pucharem Polski piłkarze ŁKS. Po 120 minutach meczu 1/8 finału z Lechią Gdańsk był remis 0:0. W karnych Lechia wygrała 3:1. Oto zapis naszej relacji live.

Składy:
ŁKS: Waśków - Gieraga, Łabędzki, Klepczarek, Salski - Obem, Kłus, Romańczuk - Smoliński, Mięciel, Kujawa. Trener: Andrzej Pyrdoł.

Lechia: Małkowski - Deleu, Kożans, Bąk, Kaczmarek - Nowak, Surma, Traore - Lukjanovs, Sazankov, Dawidowski. Trener: Tomasz Kafarski.

Początek spotkania.

Na razie bez sytuacji bramkowych.

W 19 minucie powinien być karny dla ŁKS, bo Kożans zagrał piłkę ręką.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Kożans fauluje Gieragę i jest karny.

Strzał Marcina Mięciela broni jednak bramkarz Sebastian Małkowski. To była wyśmienita sytuacja na zdobycie prowadzenia.

W 30 minucie strzał Bartosza Romańczuka broni bramkarz gości.

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 0:0.

Rozpoczęła się druga część meczu. Obie drużyny bez zmian.

Świetna okazja dla ŁKS, ale Mięciel nie trafił. W 52 minucie powinno być 1:0.

I znów okazja dla ŁKS. Uderzenie Kujawy mija jednak bramkę.

W 76 minucie doskonała okazja dla gości. Bedi Buval nie trafia do pustej bramki!

Brawo Paweł Waśków. Łódzki bramkarz uratował ŁKS w ostatniej minucie po świetnym strzale Buvala.

Koniec regulaminowego czasu gry, a zatem czeka nas dogrywka.

Rozpoczęła się dogrywka.

Wciąż bez goli. Raz zakotłowało się pod bramką Lechii, ale nie udało się wepchnąć.

W 105 minucie fatalny błąd sędziego. Zamiast podyktować karnego, sędzia ukarał drugą żółtą kartkę Mięciela. A faul Krzysztofa Bąka był ewidentny!

Koniec pierwszej części dogrywki.

Początek drugiej części.

ŁKS gra w dziesiątkę, ale nadrabia ambicją. Łodzianie grają dziś bardzo dobry mecz.