Puchar Polski siatkarek. Awans Grot Budowlanych po zmiażdżeniu Pałacu

Siatkówka. W 1/8 finału Pucharu Polski wystąpiły dwie łódzkie drużyny siatkarek.

Najpierw w SportArenie w Łodzi zaprezentowały się siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Nasz zespół wszedł w mecz z wysokiego C. Dość powiedzieć, że rywalki zdobyły zaledwie 12 punktów. W drugim secie tak różowo już nie było. Bydgoszczanki poprawiły swoją grę, albo raczej łodzianki zlekceważyły nieco rywalki i przyjezdne wygrały seta do 19.
Niepewność o losy meczu trwała króciuteńko. Siatkarki Grot Budowlanych w trzecim i czwartym secie dosłownie zmiażdżyły rywalki, wygrywając do 14 i 12. To był pogrom, obie drużyny dzieliła różnica klasy. Mecz trwał zaledwie 105 minut, choć rozgrywane były cztery sety.
Grot Budowlani zmierzą się z triumfatorem z pary NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki/ Enea PTPS Piła. Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zmierzą się w meczu 1/8 Pucharu Polski z Energą MKS Kalisz o 20.30. Turniej finałowy, z udziałem czterech najlepszych drużyn, rozgrywany będzie w Nysie w dniach 20-21 lutego 2021 roku.
Wychowanka UKS Korona Bełchatów, mierząca 192 centymetry wzrostu, środkowa Weronika Centka – wraca do Łodzi! - Otrzymałam właśnie propozycję od prezesa Marcina Chudzika by przejść do seniorskiego zespołu Grot Budowlanych Łódź. Początkowo musiałam to przemyśleć. Ostatecznie przystałam na tę propozycję. Pochodzę z Bełchatowa, ale Łódź jest równie bliska mojemu sercu i traktuje ją tak, jak miasto rodzinne - powiedziała Weronika Centka, młoda 20-letnia, perspektywiczna środkowa.
ŁKSCommercecon niebawem organizuje drugi turniej Ligi Mistrzyń. Odbędzie się w dniach 2-4 lutego. Starając się o organizację turnieju Ligi Mistrzyń działacze klubu mieli wielką nadzieję, że kibice zasiądą na trybunach. Będzie to możliwe, ale niestety w innym, symbolicznym wymiarze. Na trybunach Sport Areny pojawią się awatary kibiców. Koszt 80 zł dla kibiców bez karnetów, 50 zł dla kibiców z karnetami. Kibice, którzy mają swoje kartonowe awatary ze stadionu ŁKS, będą mogli je wystawić na trybunie Sport Areny po uiszczeniu opłaty 30 zł.

Grot Budowlani Łódź – Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:12, 19:25, 25:14, 25:12)

Grot Budowlani Łódź: Veronica Jones-Perry, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Julia Nowicka, Małgorzata Lisiak, Anna Lewandowska, Maria Stenzel (l) oraz Paulina Damaske. Trener: Błażej Krzyształowicz.