Puchar Polski. Worek medali karateków łódzkiego Olimpu

Jan Hofman
Jan Hofman
Młodzi karatecy Olimpu podążają śladami starszych kolegów i koleżanek.

W Pucharze Polski dzieci i młodzików wywalczyli 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając cztery złote medale , dwa srebrne i cztery brązowe.

To po ostatnim zwycięstwie Olimpu w mistrzostwach Polski seniorów kolejny duży sukces klubu.
Nikola Szuba po raz kolejny pokazała duże umiejętności, wygrywając kategorię U14 + 52 kg. Bliźniacy Kacper i Dawid Matuszak również spisali się świetnie, po zaciętych walkach pokonali rywali w swoich drabinkach i spotkali się w finale kategorii U14 - 45 kg. Tym razem lepszy w finale okazał się Kacper.

Trzecie indywidualne złoto wywalczyła Julia Domagała, po bardzo dobrych walkach zwyciężyła w kategorii U14 - 47 kg.
Czwarte zdobyły młodziczki w kumite drużynowym (Nikola Szuba, Maja Woźniak, Pola Karbownik i Zofia Kowalska). Złoto wywalczyła też Sofia Polivar.

Medale zdobyli też:

• Dawid Matuszak - srebrny w kumite ind. U14 - 45 kg
  • Srebrny medal - drużyna dziewcząt U10 (Klaudia Drwięga, Antonina Karbownik, Łucja Knop)
  • Wojtek Staniszewski - brązowy w kumite U10 - 35 kg
  • Brązowy - drużyna chłopców U14 (Janek Poznański, Kacper Matuszak i Dawid Matuszak)
  • Brązowy - drużyna U12 (Olimpia Kaczmarek, Larysa Olczak i Zofia Rutkowska.

W Olimpie (ul. Siewna 25) zapisy do grup początkujących trwają cały rok.