Puszcza zaszalała! Widzewiacy przegrali pod Wawelem ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Puszcza zaszalała! Widzewiacy przegrali pod Wawelem
Puszcza zaszalała! Widzewiacy przegrali pod Wawelem Fot. Agnieszka Kaczmarz
To był wielki wieczór Puszczy Niepołomice. Beniaminek PKO Ekstraklasy pokonał na stadionie Cracovii Widzew Łódź i dzięki temu nie jest już w strefie spadkowej.

Jedynego gola w tym spotkaniu drużyna z Niepołomic strzeliła w 60 minucie z rzutu karnego, a jego autorem był Artur Craciun. Tym samym popularne „Żubry” zrewanżowały się widzewiakom za porażkę w Łodzi 2:3 (1:1). Warto podkreślić, że była to dla tej drużyny trzecia z rzędu ekstraklasowa wygrana, dająca awans do 14 miejsce w tabeli. W pierwszej połowie nieliczni widzowie nie mieli okazji podziwiać zbyt wielu dobrych akcji. Goście, tak naprawdę mieli jedną okazję bramkową. W 43 minucie piłkę po strzale Juana Ibizy na linii bramkowej zablokował Kamil Zapolnik.
Mecz rozstrzygnął się w 58 minucie. Zza linii bramkowej strzelał Piotr Mroziński, a piłka trafiła w rękę Juana Ibizy. Sędzia meczu Paweł Raczkowski poganiany przez kibiców gospodarzy okrzykami „Gdzie jest VAR, gdzie jest VAR” podbiegł do monitora i chwilę później wskazał na „wapno”. Mołdawianin Artur Craciun pewnym strzałem pokonał Henrika Ravasa i był to jego czwarty w tym sezonie gol w ekstraklasie. Łodzianie ruszyli wprawdzie do odrabiania strat, ale ich ataki były niemrawe, ba momentami byli bezradni, nie mieli pomysłu na sforsowanie poprawnie grającej obrony Puszczy. Mogli jednak doprowadzić do remisu w 88 minucie. Ernest Terpiołowski, otrzymał dokładne podanie od Andrejsa Ciganiksa i znalazł się w sytuacji sam na sam z Oliwierem Zychem. Bramkarz gospodarzy meczu obronił jego strzał, a dobitka była niecelna. Już w doliczonym czasie gry Jakub Roman wybił piłkę spod nóg składającego się do strzału Jordiego Sancheza. I tak oto widzewiacy przegrali po raz ósmy w tym sezonie, a piąty na wyjeździe. W sobotę do Łodzi zawita Pogoń Szczecin (17.30) To ostatni w tym roku mecz ligowy. ą
Puszcza Niepołomice - Widzew Łódź 1:0 (0:0)