Radomiak - ŁKS 3:0. Czy ŁKS uratuje się przed spadkiem z ekstraklasy? Jak padły bramki? Wideo. Zdjęcia

Cudu nie było. Po beznadziejnie słabej grze piłkarze ŁKS przegrali z Radomiakiem 0:3. Czarne chmury zbierają się nad drużyną Rycerzy Wiosny.

W 20 minucie po interwencji Dawida Arndta piłka wyszła na rzut rożny. Po dośrodkowaniu zaspali łódzcy obrońcy, a Henrique strzelił głową z 11-12 metra i piłka wpadła do siatki ŁKS.
Tak padła pierwsza bramka:

W 37 minucie były piłkarz ŁKS Jan Grzesik zaatakował prawą stroną, strzelił z pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od Marcina Flisa i wpadła do siatki.
A tak po rykoszecie padła druga bramka:

Dużo pracy miał Dawid Arndt, który zastępował chorego Aleksandra Bobka. Rezerwowy bramkarz nie mógł nic zrobić przy bramkach. Szkoda, że zawiedli - który to już raz? - zawodnicy odpowiedzialni za grę ofensywną. Blisko był Pirulo, piłkę w siatce umieścił Kamil Dankowski, ale łodzianin był na pozycji spalonej. Zdecydowały milimetry.
Chwilę później gospodarze tak strzelili trzeciego gola. Marcin Flis dał się ograć jak dziecko:

Czy ŁKS będzie w stanie się przebudzić i obronić miejsce w PKO Ekstraklasie? Miejmy nadzieję, że tak. Następny mecz po reprezentacyjnej przerwie z Lechem w Poznaniu.

Radomiak Radom - ŁKS Łódź 3:0 (2:0)

1:0 Pedro Henrique (20), 2:0 Marcin Flis (36-sam.), 3:0 Edi Semedo (69).
Radomiak: Albert Posiadała - Jan Grzesik, Luizão, Mike Cestor, Dawid Abramowicz - Edi Semedo (71, Frank Castañeda), Michał Kaput (86, Jakub Snopczyński), Chrístos Dónis, Rafał Wolski (75, Lisandro Semedo), Luís Machado (86, Leândro) - Pedro Henrique (75, Leonardo Rocha). Trener: Constantin Galca.
ŁKS: Dawid Arndt - Levent Gülen (46, Kamil Dankowski), Nacho Monsalve, Marcin Flis, Piotr Głowacki - Bartosz Szeliga (46, Adrien Louveau), Michał Mokrzycki, Adrian Małachowski, Dani Ramírez (67, Anton Fase), Piotr Janczukowicz (85, Stipe Jurić) - Kay Tejan (31, Pirulo). Trener: Marcin Pogorzała, zastępujący odsuniętego za czerwoną kartkę Kazimierza Moskala.
żółta kartka: Gülen.
sędziował: Karol Arys (Szczecin).
widzów: 8161.