MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radomiak - Widzew. Tajna broń trenera odmieniła mecz. Relacja live

Piłkarze Widzewa w Radomiu rozegrali ostatni mecz tego sezonu. Mierzyli się z Radomiakiem, który jeszcze walczył o utrzymanie. Widzew toczył korespondencyjny bój o 9 miejsce na mecie sezonu z Piastem Gliwice. Do przerwy było 0:1, ale później rządzili zmiennicy trenera Daniela Myśliwca.

Wynik: Radomiak - Widzew 1:3
(strona wymaga odświeżania)

KONIEC MECZU
90+4 min. GOL DLA WIDZEWA. Kun minął trzech rywali, przymierzył i strzelił gola. Kapitalne asysty
90+3 min. Błąd Gikiewicza, ale nie wykorzystał go Vagner
90+3 min. Gikiewicz kapitalnie broni strzał Rochy
90+2 min. Gikiewicz spokojnie złapał piłkę po strzale Abramowicza
90+1 min. Sędzia doliczył cztery minuty
90 min. Rocha dośrodkował, nikt nie zamknął na szczęście tej akcji
89 min. Rocha faulował Ibizę
88 min. Zmiana w Widzewie: Kun za Alvareza
88 min. Klimek strzelił wysoko nad bramką
87 min. Znów dobra akcja Klimka - róg dla łodzian
83 min. Ibiza wyjaśnił sytuację pod bramką Widzewa
81 min. Rocha był bliski strzelenia gola na 2:2
80 min. Zmiany w obu drużynach: Wolski i Luizao, za Machado i Jordao. Tkacz za Cybulskiego
75 min. Poprzeczka ratuje Widzew. Strzelał Rocha
74 min. Ależ trafiona zmiana trenera Daniela Myśliwca. Klimek jak rasowy dżoker zameldował się na boisku. Na tego piłkarza pozytywnie wpłynęło powołanie do reprezentacji Polski. Tajna broń trenera odmieniła mecz
73 min. GOL DLA WIDZEWA. Druga asysta Klimka, tym razem do Sancheza, który głową kieruje piłkę do bramki
71 min. Spiker podał, że zgromadziło się 8850 kibiców na stadionie Radomiaka
70 min. GOL DLA WIDZEWA. Kapitalne zagranie Klimka. Piłka trafiła do Alvareza, który strzelił do siatki
69 min. Sanchez strzelał, ale to nie była udana próba
66 min. Zmiana w Widzewie: za Nunesa wszedł Klimek, w Radomiaku też: za Leandro wchodzi Rocha
65 min. Wrzutka do Żyro niedokładna
64 min. Leandro ukarany żółtą kartką za faul na Sanchezie
61 min. Piłka po dośrodkowaniu Da Silvy przelatuje nad bramką Radomiaka
60 min. Zmiana w Radomiaku: za Semedo wchodzi Peglow
59 min. Dobra akcja Widzewa. Szkoda, że Nunes nie strzelał z woleja
55 min. Sędzia jednak korzysta z VAR. Była ręka radomskich piłkarzy po drodze. Sędzia odwołał swoją wcześniejszą decyzję
54 min. Nieuznany drugi gol dla Radomiaka. Semedo do Machado, ten drugi minął Alvareza i pokonał Gikiewicza. Wcześniej było jednak zagranie ręką, na nasze szczęście
53 min. Alvarez uderzył z dystansu, piłka minimalnie przeszła obok bramki Radomiaka
50 min. Starcie w polu karnym gospodarzy. Ucierpiał Ibiza, ale już wstał i gra
49 min. Sanchez do Rondicia w polu karnym, ale Grzesik wybija głową na róg
49 min. Milos uratował łodzian
48 min. Ibiza niedokładnie do Cybulskiego
46 min. Hanousek ukarany żółtą kartką
46 min. Początek drugiej połowy. Jedna zmiana w Widzewie: Sanchez wchodzi za Diliberto
Koniec pierwszej połowy
45+3 min. Majchrowicz faulowany w polu karnym
45+3 min. Jordao ukarany żółtą kartką
45+2 min. Diliberto brutalnie faulowany
45+1 min. Fatalne uderzenie Nunesa. Piłka źle trafiona i bramkarz gospodarzy złapał piłkę bez problemu
45 min. Kończy się słabiutka pierwsza połowa
39 min. Sędzia ukarał żółtkiem Machado
38 min. Nunes ukarany żółtą kartką
34 min. GOL. Semedo dośrodkował do Machado, piłkę po pierwszym strzale odbił Gikiewicz, ale dobita Machado jest już celna.
33 min. Strzał Diliberto zablokowany przez obrońców
32 min. Cybulski strzelał, ale Majchrowicz łapie piłkę odbitą jeszcze po drodze przez obrońcę gospodarzy
29 min. Udana interwencja Ibizy
27 min. Diliberto ukarany żółtą kartką
26 min. Rossi dośrodkował w nasze pole karne, piłkę łapie Gikiewicz
18 min. Już gramy. Pierwszy róg dla Widzewa. Nie było zagrożenia
16 min. Kibice Radomiaka odpalili race. Sędzia przerywa zawody z powodu zadymienia. Przy okazji informacja, że na stadionie nie ma kibiców Widzewa
12 min. Da Silva próbował wrzucić piłkę w pole karne gospodarzy
11 min. Grzesik chciał przelobować Gikiewicza, bramkarz Widzewa łapie piłkę
8 min. Gospodarze złapani na spalonego
4 min. Na razie głównie się bronimy
3 min. Róg dla Radomiaka, piłka wybita
2 min. Pierwszy faul - Diliberto
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy! Widzewiacy na czerwono, gospodarze na zielono

Godz. 17.29: Trenerzy przywitali się z sędziami.

Godz. 17.28: Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za chwilę zacznie się mecz.

Godz. 17.25: - Zrobimy wszystko, żeby zagrać bardzo dobre spotkanie. Mam nadzieję, że skuteczność będzie lepsza niż z Lechem. Zależy nam na zwycięstwie, nie tylko na dotrwaniu do końca sezonu. Pamiętamy końcówkę roku, gdy przegraliśmy kilka meczów z rzędu, teraz wiem, co powodowało pewne mechanizmy. Pracowaliśmy nad nimi po starciu z Zagłębiem, z Lechem przyniosło to efekt. Chcemy wygrać, żeby na pierwszej konferencji w nowym sezonie móc spotkać się w pozytywnych nastrojach - powiedział Daniel Myśliwiec na konferencji prasowej przed spotkaniem z Radomiakiem.

Godz. 17.20: Jesienią w Łodzi Widzew przegrał z Radomiakiem 0:3, a w ubiegłym sezonie oba mecze i w Łodzi, i w Radomiu kończyły się porażkami Widzewa po 1:3. Gola w Łodzi strzelił Jordi Sanchez w Radomiu Ernest Terpiłowski, który razem z Pawłem Zielińskim, Jakubem Szymańskim i Serafinem Szotą żegna się już z Widzewem.

Godz. 17.15: Bukmacherzy przewidują wygraną Radomiaka. Kurs na zwycięstwo gospodarzy wynosi: 2.28, na remis 3.30, na wygraną Widzewa 3.10.

Godz. 17.10: Radomiak jeszcze nie jest pewnym utrzymania. Wyprzedza tylko Koronę, Puszczę i Wartę i jeśli te drużyny zdobędą punkty, a Widzew wygra, Radomiak spadnie z ekstraklasy. Toż to byłaby sensacja.

Godz. 17.00: Nowy trener Radomiaka Bruno Baltazar zamieszał w składzie i dokonał aż pięciu zmian w porównaniu z poprzednim meczem ze Śląskiem. Nie ma Kobylaka, Jakubika, Vuskovicia, Zimovskiego i Wolskiego, a grają: Majchrowicz, Grzesik, Vagner, Machado i Leandro.

Godz. 16.50: Trener Daniel Myśliwiec dokonał jednej zmiany w składzie w porównaniu do wyjściowej jedenastki z poprzedniego meczu z Lechem. Ciganiksa zastąpił Da Silva.

Widzew zagra w składzie: Gikiewicz - Milos, Żyro, Ibiza, Da Silva, Nunes, Alvarez, Hanousek, Diliberto, Cybulski, Rondić. Rezerwowi: Krajcirik, Shehu, Tkacz, Jordi Sanchez, Ciganiks, Kwiatkowski, Kun, Klimek, Kastrati.

Radomiak zagra w składzie: Majchrowicz - Grzesik, Rossi, Cichocki, Abramowicz, Semedo, Kaput, Jordao, Vagner, Machado, Leandro. Rezerwowi: Kobylak, Luizao, Matos, Alves, Wolski, Peglow, Zimovski, Okoniewski, Rocha.