MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radomsko: Szpital Powiatowy przejmie ratownictwo

mk
Piotr Kagankiewicz, dyrektor szpitala w Radomsku (z prawej)
Piotr Kagankiewicz, dyrektor szpitala w Radomsku (z prawej) fot. M. Kulka
Za kilka miesięcy Szpital Powiatowy w Radomsku przejmie od prywatnej firmy świadczenie usług w zakresie ratownictwa medycznego. Placówka już przygotowuje się do przejęcia tego zadania.

To, że radomszczański szpital będzie świadczył usługi ratownictwa medycznego od stycznia 2019 r., jest pewne. Kilkanaście dni temu Sejm upaństwowił ratownictwo medyczne. Ustawa stanowi, że umowy na wykonywanie zadań zespołów ratownictwa medycznego będą powierzane wyłącznie publicznym zakładom opieki zdrowotnej, jednostkom budżetowym i spółkom kapitałowym z większościowym udziałem Skarbu Państwa lub jednostkom samorządu terytorialnego. Umowy na ratownictwo medyczne, jakie prywatne firmy zawarły z NFZ, wygasną.

Pewne jest również, że świadczone przez szpital w Radomsku usługi z zakresu ratownictwa medycznego będą obejmowały także sąsiedni powiat pajęczański.

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku Piotr Kagankiewicz podkreśla, że przejęcie ratownictwa to trudne przedsięwzięcie organizacyjne, które będzie się wiązało ze sporymi kosztami, dlatego przygotowania do niego rozpoczęły się już teraz.

- Będziemy potrzebowali sześć nowych karetek, cztery na pow. radomszczański i dwie na pajęczański. Karetki trzeba będzie kupić z własnych funduszy lu przy wsparciu funduszy zewnętrznych - mówi Piotr Kagankiewicz. - Musimy też zabezpieczyć zespoły ratowników oraz lekarzy. Już myślimy o kompletowaniu zespołu, który będzie liczył około 60 ratowników.

Przez ostatnie lata w pow. radomszczańskim ratownictwem zajmowała się firma Falck, choć szpital do końca walczył o unieważnienie konkursu Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki