Raków Częstochowa - ŁKS 1:1. Łodzianie coraz bliżej I ligi

Paweł Strzelecki
Mecz Raków Częstochowa - ŁKS rozpocznie się o godzinie 12.30. Jaki będzie wynik meczu Raków - ŁKS 7 czerwca? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w internecie. Przed niedzielnym spotkaniem ŁKS z Rakowem w Bełchatowie drużyna ŁKS jest w bojowym nastroju. Czy ełkaesiacy okupujący ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy podejmą walkę?

RELACJA MECZU RAKÓW - ŁKS NACIŚNIJ F5 ABY ODŚWIEŻYĆ STRONĘ

RAKÓW CZĘSTOCHOWA1
ŁKS ŁÓDŹ1

ŁKS zagrał lepszy mecz niż z Górnikiem, ale tylko zremisował z Rakowem. Łodzianie zrobili kolejny milowy krok w stronę I ligi
Koniec meczu
90 min - strzał Trąbki zza pola karnego w sam róg bramki, dobrze broni Szumski
87 min - po centrze Schwartza Forbes z pięciu metrów główkował obok słupka
85 min - Kun wchodzi za Bartla
84 min - po rzucie rożnym Bartl strzelił minimalnie obok słupka
83 min - znakomity strzał Domingueza zza pola karnego, niestety minimalnie obok słupka
80 min - Babenko z rzutu wolnego trafił w mur
79 min - Srnić ujrzał żółtą kartkę
78 min - Malinowski za Tudora
77 min - obie drużyny aktywne, ale bez bramkowych sytuacji
75 min - Wróbel zastąpił Sekulskiego
71 min - Petrasek ujrzał żółtą kartkę po faulu na Dominguezie
67 min - za Guimę wchodzi Dominguez
65 min - za Tijanicia wchodzi na boisko Babenko
63 min - po faulu żółtą kartkę ujrzał Dąbrowski. Czwarta kartka eliminuje stopera z udziału w kolejnym meczu
61 min - po centrze z rzutu rożnego Pirulo, Dąbrowski po głowie Piątkowskiego główkował nad poprzeczkę
56 min - ŁKS pokazał grę z pierwszej piłki. Po zagraniu Wolskiego kiks Pirulo
49 min - bramka dla Rakowa. Po centrze z rzutu wolnego Sekulski nie trafił w piłkę, trafił w nią natomiast Jach, posyłając piłkę po długim rogu. Malarz mógł lepiej interweniować?
46 min - zaczynamy drugą połowę
Mecz jest ciekawy. Co z tego. że więcej sytuacji wypracował sobie Raków. W piłce liczy się skuteczność i dlatego prowadzą łodzianie
Koniec pierwszej połowy
43 min - kartkę -żółtą ujrzał Piątkowski po faulu na Ratajczyku
41 min - dwie znakomite interwencje Malarza, po strzałach Schwarza, ratują ŁKS przed stratą bramki
39 min - po dobrym odegraniu Ratajczyka, Guima strzelając z 12 metrów, trafił wprost w ręce bramkarza
37 min - po centrze Pirulo, Jach dotknął piłkę, a ona o centymetry minęła nogę Sekulskiego. Wszystko działo się dwa metry od bramki
36 min - dobra kontra ŁKS. zaprzepaszczona przez Pirulo, który dograł piłkę do rywala
32 min - bramka dla ŁKS!!! Po centrze Pirulo zamieszaniu w polu karnym, sprytem i przenikliwością popisał się Moros, który posyłając piłkę z trzech metrów między nogami rywala, trafił do siatki
27 min - po strzale zza pola karnego Bartla i rykoszecie pewną, efektowną interwencją popisał się Malarz
26 min - Bartl minął przed polem karnym czterech ełkaesiaków. ale bez groźnych konsekwencji
22 min - po znakomitym zgraniu piłki przez Wolskiego, Sekulski uderzając z 10 metrów strzelił słabo obok słupka
19 min - każda próba wyjścia ŁKS z własnej połowy kończy się niecelnym podaniem
18 min - Forbes z trzech metrów posłał piłkę nad poprzeczkę. a to dlatego. że dobrze krył go Wolski
16 min - Jach z rzutu wolnego trafił w łódzki mur
12 min - zaspała defensywa ŁKS. ale superkiksem popisał się Forbes, posyłając piłkę z pięciu metrów panu Bogu w okno
9 min - ŁKS ma przewagę, cały czas na połowie rywala, ale bez konkretów
7 min - ŁKS próbuje gry wielu podań
3 min - słychać kibiców ŁKS. dopingujących zespół zza stadionu
2 min - Musiolik nie trafił w światło bramki
1 min - brutalny faul Dąbrowskiego, na szczęście bez kartki
1 min - zaczyna ŁKS
godz. 12.27
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
godz. 12.22
Trener ŁKS - Wojciech Stawowy: - Każdy zawodnik musi mieć coś z obrońcy, tak też jest z Wolskim, Dobrze czyta grę i należycie wywiąże się ze swojej roli. Dlatego został prawym obrońcą, Nie zmieniamy swojego sposobu grania, ale szukamy nowych rozwiązań na prawej i lewej stronie pomocy. Chciałbym zobaczyć jakościową zmianę - nie tylko ładną grę, ale też korzystny wynik mojej drużyny.

godz. 12.15
W dotychczas rozegranych jedenastu ligowych potyczkach z Rakowem łodzianie zawsze przynajmniej raz trafiali do siatki rywala. W trzech ostatnich strzelili pięć bramek. W tym sezonie w trzynastu wyjazdowych meczach ełkaesiacy zdobyli dziewięć goli, z czego dwie w tym roku. Tę pierwszą strzelił w Warszawie Łukasz Piątek, tę drugą w Gdyni – Ricardo Guima.

godz. 12.06
ŁKS ŁÓDŹ: Malarz; Wolski, Moros, Dąbrowski, Klimczak, Pirulo, Guima, Srnić, Trąbka, Ratajczyk, Sekulski.
Ławka: Budzyński, Sobociński, Dominguez, Grzesik, Sajdak, Piątek, Rozwandowicz, Vidmajer, Wróbel.
RAKÓW CZĘSTOCHOWA: Szumski; Tudor, Petrasek, Jach, Piątkowski, Sapała, Schwarz, Bartl, Tijanić, Musiolik, Forbes.
Ławka: Gliwa, Oziębała, Malinowski, Kościelny, Lederman, Babenko, Poletanović, Kun, Mikołajewski.
godz.12.01
Sensacja w składzie ŁKS
Wolski prawym obrońcą!
godz. 11.24
Przypomnijmy co mówił przed meczem z Rakowem trener ŁKS.

godz. 11.13
Znamy skład drużyny z Częstochowy!

godz. 11
Spotkanie ŁKS - Raków rozpocznie się na stadionie w Bełchatowie o godzinie 12.30. Poprowadzi je sędzia Krzysztof Jakubik. Będzie to 28. kolejka PKO Ekstraklasy. Przypomnijmy, że gospodarzami spotkania jest drużyna z Częstochowy.

Kogo wystawi trener ŁKS Wojciech Stawowy?
Przewidywane składy:
ŁKS: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Carlos Moros Gracia, Maciej Dąbrowski, Tadej Vidmajer – Dragoljub Srnić, Ricardo Guima, Michał Trąbka – Pirulo (Antonio Dominguez), Adam Ratajczyk – Jakub Wróbel.

Jaki będzie wynik meczu Raków Częstochowa ŁKS?