OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Zbigniew Meissner, PAP/EPA/Fehim Demir
Raków Częstochowa po trzech kolejkach jest na ostatnim miejscu w Lidze Europy. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja Legii Warszawa w Lidze Konferencji, która jest liderem swojej grupy. "Wojskowi" są lepsi niż AZ, Aston Villa i Zrinjski Mostar.

Raków i Legia w europucharach

Raków Częstochowa zremisował ze Sportingiem Lizbona 1:1 w meczu 3. kolejki Ligi Europy i zdobył pierwszy punkt w tych rozgrywkach. Mistrz Polski w czwartkowy wieczór nie tylko wywalczył swój pierwszy punkt, ale również zdobył pierwszego gola w fazie grupowej LE. Jego strzelcem w 79. minucie był Fabian Piasecki.

Częstochowianie, którzy swoje domowe mecze rozgrywają w Sosnowcu, mogli się pokusić o wygraną, bo przez niemal całe spotkanie grali z przewagą zawodnika. Już w ósmej minucie czerwoną kartką ukarany został napastnik gości Viktor Gyokeres. Mimo osłabienia goście w 14. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Pedro Goncalvesa głową piłkę do siatki skierował Sebastian Coates. Później portugalska ekipa skupiła się na obronie i kontratakach.

Mistrzowie Polski wcześniej przegrali na wyjeździe z Atalantą 0:2, potem u siebie ze Sturmem 0:1. W kolejnym meczu LE zespół z Częstochowy zagra 9 listopada na wyjeździe ze Sportingem. W tabeli Raków zajmuje ostatnie miejsce. Prowadzi Atalanta (7 pkt), przed Sportingiem i Sturmem (po 4 pkt).

Tabela grupy D Ligi Europy:

1. Atalanta - 7 punktów
  2. Sporting Lizbona - 4 punkty
  3. Sturm Graz - 4 punkty
  4. Raków Częstochowa - 1 punkt

Skrót meczu Raków Częstochowa - Sporting Lizbona 1:1 [WIDEO]. "Medaliki" niemal całe spotkanie grały w przewadze jednego zawodnika

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja Legii Warszawa w Lidze Konferencji. Spotkanie ze Zrinjski Mostarem zaczęło się dla "Wojskowych" bardzo źle. W 30. minucie po bardzo precyzyjnym dośrodkowaniu w pole karne swoją szansę wykorzystał Bilbija. Polski klub od razu wyprowadził cios i w 32. minucie Jakovljević wpakował piłkę do własnej bramki 1:1. Decydujący gol padł w 62. minucie. Blaz Kramer przelogował bramkarza rywali precyzyjnym strzałem głową.

Legia po trzech kolejkach Ligi Konferencji jest na... pierwszym miejscu. "Wojskowi" mają sześć punktów. Tyle samo "oczek" uzbierała Aston Villa. Polski klub wyprzedził Anglików przez lepszy bilans meczów bezpośrednich. Przypomnimy, że pod koniec września stołeczny klub wygrał z "The Villans" 3:2. (PAP, opracowanie własne)

Tabela grupy E Ligi Konferencji:

1. Legia Warszawa - 6 punków
  2. Aston Villa - 6 punków
  3. Zrinjski - 3 punkty
  4. Alkmaar - 3 punkty

Skrót meczu Zrinjski Mostar - Legia Warszawa 1:2 [WIDEO]. VAR zabrał gospodarzom dwie bramki. Wicemistrzowie Polski liderem grupy

LIGA EUROPY w GOL24

Raków Częstochowa zdobył pierwszy punkt w europejskich pucharach. Mistrz Polski zremisował 1:1 ze Sportingiem Lizbona. "Medaliki" obudziły się zbyt późno, aby wygrać spotkanie i dopisać trzy "oczka". Zobacz najlepszy MEMY po tym spotkaniu.Klikaj strzałkę w prawo!

MEMY po meczu Raków Częstochowa - Sporting Lizbona. Mistrz P...