MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rap o obrazie van Gogha

Anna Pawłowska
Szerszenowicz o obrazie van Gogha
Szerszenowicz o obrazie van Gogha Jakub Pokora
"Animacja wyobraźni", wczorajsze warsztaty, w trakcie których Krzysztof Szerszenowicz rapował o tym, co widzi na obrazach Vincenta van Gogha, jest częścią trwających w łódzkim Muzeum Kinematografii eksperymentalnych form łączenia obrazu z muzyką.

Projekt obejmuje pokaz filmów do muzyki Fryderyka Chopina, impresje, czy miniatury filmowe do muzyki klasycznej, stworzone przez Telewizyjne Studio Filmów Animowanych w Poznaniu, "Słuchobrazy", czyli wizualizacje utworów muzycznych zrealizowane przez studentów łódzkiej szkoły filmowej oraz "Animację wyobraźni" właśnie.

- Dla mnie to także niesamowity eksperyment. Czuję tremę, mimo, że od dziesięciu lat koncertuję - mówił raper przed występem. - Czas uruchomić wyobraźnię. Moja narracja hip-hopowa pozwoli Państwu zostać naprowadzonym na treść obrazu. Nie tylko forma będzie tu grała rolę, ale także Wasze odczucia i interpretacje.

Na ekranie pojawił się obraz van Ghoga "Zielone żyto".

- Wpadł wiatr w łan ze zbożem, w tę i spowrotem, wiał i na odwrót, w tę, w każdą stronę. Potem spokój i znów podmuch. Ruch uchwytny, ruch wywołany podmuchami wiatru, ruch uchwytny, ruch łanów pszenicy, ruch. Ruch łanów wywołany podmuchami wiatru. Ruch uchwytny, ruch łanów pszenicy. Ruch pełen dynamiki, ruch pełen piękna, gracji, techniki, ruch - rapował Szerszenowicz do muzyki napisanej przez Bronisława Kazimierza Przybylskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki