MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Reforma w sądownictwie. W Łodzi sędziowie debatowali, a działacze KOD pikietowali

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Protest sędziów przeciwko reformom w sądownictwie proponowanym przez Ministerstwie Sprawiedliwości miał polegać na tym, że w czwartek w południe na pół godziny przerwą sesje i udadzą się na naradę

Do takiej sytuacji doszło w Sądzie Okręgowym w Łodzi, z tym, że jego rzecznik, sędzia Paweł Urbaniak, nie określa tego protestem czy strajkiem, lecz zaplanowanym wcześniej zebraniem w odpowiedzi na uchwałę sędziów sądów okręgowych i apelacyjnych z 20 marca.

Sędzia Urbaniak nie był w stanie powiedzieć ilu sędziów przerwało rozprawy. Wyjaśnił, że zebranie trwało pół godziny i wzięło w nim udział ponad 60 sędziów Sądu Okręgowego w Łodzi, czyli ponad połowa.

Podczas zebrania wybrano dwóch przedstawicieli, aby przedyskutować sytuację sędziów i sądów w obliczu możliwych zmian w sądownictwie – mówi Paweł Urbaniak.

W tym czasie przed gmachem sądu odbyła się pikieta zorganizowana przez działaczy Komitetu Obrony Demokracji, którzy krytykowali zmiany w sądownictwie proponowane przez rząd i resort sprawiedliwości. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób. Nad przebiegiem protestu czuwała policja. Do incydentów nie doszło.

ZOBACZ |Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki