Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Remont al. Śmigłego - Rydza powinna zakończyć się w grudniu 2023 roku. Torowisko prawie gotowe, a jezdnia?

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Nowej jezdni nie daje się zauważyć.
Nowej jezdni nie daje się zauważyć. Grzegorz Gałasiński
Do końca 2023 roku powinien zakończyć się generalny remont zachodniej nitki al. Rydza - Śmigłego na odcinku od ul. Przybyszewskiego do ul. Dąbrowskiego. Czy drogowcy zdążą oddać inwestycję w terminie? Roboty trwają od września tego roku.

Remont al. Śmigłego - Rydza. Torowisko niemal zbudowane

Ekipy przeniosły się na drugi, prawie kilometrowy odcinek tej jednej z głównych arterii miasta. Największy postęp prac, najwięcej robotników daje się zauważyć przy budowie torowiska, która praktycznie dobiega już końca. Powstaje od podstaw - układa się nowe płyty, szyny, sieć trakcyjną.
Nowej jezdni na razie nie widać, w miejscach, w których ma być ułożona, zalegają góry piachu.

Wiceprezydent Adam Pustelnik zapewnił, że remontowane arterie z wyznaczonym terminem ukończenia w tym roku, będą przynajmniej przejezdne.
- Ale jeśli będą okoliczności, które zmuszą miasto do renegocjacji, aneksowania umów, i będziemy mieli do tego przestrzeń nie tracąc środków finansowych, to poważnie rozważymy ten scenariusz - mówi wiceprezydent Pustelnik.

Galeria

Remont na ul. Śmigłego-Rydza. Klony czekają na posadzenie

Na remontowanym odcinku al. Śmigłego - Rydza przybędzie także zieleni. Na posadzenie czeka sześćdziesiąt, kilkumetrowych drzew - klonów i klonów kulistych. Na razie warunki pogodowe nie pozwalają wkopać ich w grunt. Ziemia jest zbyt zmarznięta. Jeśli pogoda poprawi się, temperatura wzrośnie, a ziemia rozmarznie, to drzewa zostaną posadzone do świąt Bożego Narodzenia. Mają uzupełniać szpalery przy wyremontowanej już, wschodniej nitce al. Śmigłego-Rydza. Na razie z zabezpieczonymi przed mrozem bryłami korzeniowymi stoją na poboczu.

Więcej

Wschodnia jezdnia jest gotowa, w niedzielę zostanie na nią skierowany ruch.

Remonty dróg w Łodzi. Nowa jezdnia al. Śmigłego-Rydza otwart...

Zakres inwestycji na al. Śmigłego-Rydza oprócz wymiany nawierzchni obejmuje budowę torowiska, położenie nowych chodników i drogi rowerowej. Modernizacja objęła też podstacje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Remont al. Śmigłego - Rydza powinna zakończyć się w grudniu 2023 roku. Torowisko prawie gotowe, a jezdnia? - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki