Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Remont ul. Ogrodowej i Północnej. Kiedy się zacznie? Pojawi się nowa jezdnia i ścieżki rowerowe. Prace potrwają do 2023 roku

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Remont ul. Ogrodowej i Północnej
Remont ul. Ogrodowej i Północnej UMŁ
Nie do poznania zmieni się ul. Północna w centrum Łodzi, która przekształci się w zielone bulwary z nową jezdną, chodnikami, ścieżkami rowerowymi, punktami gastronomicznymi oraz secesyjnymi ławkami, lampami i koszami na śmieci.

Fachowcy przebudują i zmodernizują ul. Ogrodową na odcinku od ul. Zachodniej do ul. Nowomiejskiej oraz ul. Północną na odcinku od ul. Nowomiejskiej do ul. Franciszkańskiej. Po remoncie cały ten odcinek zmieni się w Bulwary Północne. Prace potrwają do 2023 roku i pochłoną 45,5 mln zł.

Kawiarnie w Bulwarach Północnych

– Przed nami start jednej z ważniejszych inwestycji, czyli zmieniamy ulice Północną i Ogrodową. Po przebudowie ulice zmienią się w Bulwary Północne - zupełnie nową, atrakcyjną przestrzeń dla łodzian i turystów. Pojawią się kawiarnie, kioski gastronomiczne i dużo zieleni. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, obok której znajdą się równe chodniki oraz droga dla rowerów. Ta inwestycja to uzupełnienie zmian, jakie zajdą w tej części miasta. Z jednej strony odnowa Starego Rynku i parku Staromiejskiego, z drugiej metamorfoza placu Wolności. Jestem przekonany, że to miejsce będzie jedną z większych atrakcji turystycznych Łodzi – twierdzi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi

– Domykamy wszystkie formalności związane z wyborem wykonawcy. W ciągu najbliższych tygodni podpiszemy umowę z firmą budowlaną. Prace wystartują pod koniec tego roku i potrwają dwa lata – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Nowa jezdnia, ścieżki rowerowe i dużo zieleni

Chodzi o 650-metrowy ciąg ulic sąsiadujący z parkiem Staromiejskim zwanym też parkiem Śledzia. Na tym odcinku kierowcy otrzymają gładką jezdnię mającą po dwa pasy w obu kierunkach, natomiast cykliści będą mogli liczyć na ścieżkę rowerową biegnącą - wraz z przejazdami w obrębie skrzyżowań - po północnej stronie ul. Ogrodowej i Północnej. Inwestorzy z magistratu zapewniają, że nowe chodniki będą dopasowane do potrzeb niepełnosprawnych, w tym dla niewidomych.

- Prace na remontowanym odcinku obejmą wymianę sieci podziemnych i oświetlenia. Zostanie zamontowana nowa instalacja do podlewania zieleni, która ma być posadzona na bulwarach. Wzdłuż pierzei pojawią się klony, kasztanowce i dęby, nie zabraknie także róż i hortensji. Nowa mała architektura - lampy, ławki i kosze na śmieci - będzie utrzymana w stylu secesji. Projekt przebudowy ulic Ogrodowej i Północnej jest zintegrowany z projektem parku Staromiejskiego. Przebudowane zostaną również Stary Rynek i sąsiadujące z nim ulice Podrzeczna i Wolborska – zapewnia Małgorzata Loeffler z Zarządu Inwestycji Miejskich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki