Remonty dróg: Tuwima i Wólczańska już przejezdne. Działa...

  Remonty dróg: Tuwima i Wólczańska już przejezdne. Działa Centrum Monitoringu Ruchu [ZDJĘCIA]

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Remonty dróg: Tuwima i Wólczańska już przejezdne. Działa Centrum Monitoringu Ruchu [ZDJĘCIA]
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Grzegorz Gałasiński

  W Łodzi otwarte zostały niektóre remontowane do tej pory fragmenty ulic. Tymczasem prezydent Łodzi powołała Zespół Monitoringu Ruchu, złożony m.in. z miejskich służb, który - w razie korkowania się miasta - ma udrażniać ruch.
  Po wakacyjnych remontach dróg kierowcy ponownie mogą korzystać z ul. Wileńskiej, ul. Tuwima na odcinku od ul. Sienkiewicza od Kilińskiego, ul. Wólczańskiej na odcinku od ul. Czerwonej do Pabianickiej oraz ul. Żeromskiego na odcinku od 6 sierpnia do ul. Struga. Jednak na ul. Wólczańskiej i Tuwima wymieniane są jeszcze chodniki.

  - W poniedziałek o godz. 8 ruch na ulicach był płynny, ale dopiero jutro przekonamy się jak wygląda sytuacja - mówi Radosław Stępień, wiceprezydent Łodzi.

  Podinsp. Piotr Beczkowski, komendant miejski policji w Łodzi dodaje, że przed 14 łódzkimi szkołami są wzmożone patrole policji i straży miejskiej.

  - Wróciliśmy do przedwakacyjnego rozkładu jazdy - mówi Zbigniew Papierski, prezes spółki MPK. - Na ul. Przybyszewskiego wrócił tramwaj linii numer 3. Pasażerowie muszą się przyzwyczaić do trzech tras autobusowej linii nr 74. Na trasy wystawiliśmy naszych pracowników. Będą informowali zdezorientowanych pasażerów.

  Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi przygotuje mapę postojów dla rodziców, którzy przywożą dzieci do podstawówki w parku Sienkiewicza oraz III LO przy ul. Sienkiewicza. Po tym jak ul. Sienkiewicza stała się dwukierunkowa zniknęły stąd parkingi. Tymczasem rodzice, którzy "na pół minuty" będą zatrzymywać się na ul. Sienkiewicza, by wysadzić dziecko mogą całkowicie zablokować ruch na tej ulicy.

  Zespół Monitoringu Ruchu rozmawiał też o korkującej się ul. Pabianickiej i komunikacji Rudy Pabianickiej z resztą miasta. Najniebezpieczniej jest na wysokości stacji Lukoil. Kierowcy przecinają torowisko i zawracają na al. Jana Pawła II. Często można spotkać tam policję. Tylko jednego dnia, w ciągu dwóch godzin nałożono 20 mandatów.

  Na koniec września ZDiT zaplanował przywrócenie ruchu tramwajowego na ul. Kopernika. Ruch tramwajowy i kołowy wróci na ul. Zieloną i Gdańską. Zakończone mają być też prace na ul. Żeromskiego. Na ul. Narutowicza wróci zarówno ruch samochodów jak i tramwajów, ale będą jeszcze trwały prace na torowisku na skrzyżowaniu ul. Narutowicza z Kilińskiego.

  1 października ma ruszyć modernizacja trasy w-z (od ul. Żeromskiego do Kilińskiego). Potrwa ponad dwa lata, do 2015 r.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pabianicka - znaki poziome!

  cx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

  Czy możecie wpłynąć na oznakowania poziome na pabianickiej/al JPII? Jadąc od strony ronda, brak "żółtych" pasów na jezdni powoduje lekką dezorientacje, zwłaszcza jak ktoś jedzie pierwszy raz. Żółte...rozwiń całość

  Czy możecie wpłynąć na oznakowania poziome na pabianickiej/al JPII? Jadąc od strony ronda, brak "żółtych" pasów na jezdni powoduje lekką dezorientacje, zwłaszcza jak ktoś jedzie pierwszy raz. Żółte linie powinny zaczynać się na właściwych pasach ruchu i prowadzić właściwym torem kierujących. Niestety w tym przypadku chyba zabrakło taśmy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Działa Centrum Monitoringu Ruchu

  mitomania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 14

  Iloma kamerami dysponuje to centrum, jakimi komputerami i w oparciu o jaki program sterowania ruchem, na któtych ulicach będzie wydłużało i skracało zielone światła, jak bedzie koordynowana zielona...rozwiń całość

  Iloma kamerami dysponuje to centrum, jakimi komputerami i w oparciu o jaki program sterowania ruchem, na któtych ulicach będzie wydłużało i skracało zielone światła, jak bedzie koordynowana zielona fala? ...a wszystko to, to kaczka dziennikarska i pic na wodę Hanny Z.. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

  dramat trzeba chyba się ewakuować

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo