Remonty łódzkich dróg za ponad 300 milionów złotych. Takie są plany na przyszły rok

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Przedłużenie trasy Górnej
Przedłużenie trasy Górnej UMŁ
Udostępnij:
W 2022 roku Zarząd Inwestycji Miejskich przede wszystkim planuje zakończyć rozpoczęte już drogowe remonty. Ale będzie też kilka nowych i ważnych inwestycji. Znamy wstępne daty rozpoczęcia robót. Remonty łódzkich dróg, które realizować będzie ZiM kosztować mają ponad 334 miliony złotych.

W pierwszej połowie 2022 roku ruszyć ma rewitalizacja ulic Legionów (od pl. Wolności do ul. Żeligowskiego plus cała ul. Cmentarna). Koszt prac poznamy po rozstrzygnięciu przetargu.

W pierwszym kwartale ZiM planuje remonty ulic: Północnej od ul. Nowomiejskiej do ul. Franciszkańskiej i Ogrodowej od ul. Zachodniej do ul. Nowomiejskiej (koszt 45,5 mln zł), Wolborskiej i Podrzecznej (całe, koszt 8 mln zł) oraz placu Wolności (koszt 35,5 mln zł). Ogłoszony ma zostać także przetarg na rewitalizację całej ulicy Mielczarskiego, który rozpocznie się w drugiej połowie 2022 r. Inwestycja pochłonie 11,5 mln zł.

W pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku wystartować ma budowa przedłużenia Trasy Górnej (al. Bartoszewskiego). Koszt to ponad 130 mln zł.

Na przełomie grudnia tego roku i stycznia 2022 r. urzędnicy chcą ogłosić przetarg na długo wyczekiwany remont ul. Krakowskiej od ul. Minerskiej do ul. Siewnej (koszt to 13 mln zł). Również w styczniu ogłoszony zostanie przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Krokusowej/Edwarda/Pomorskiej (tu start prac planuje się w drugiej połowie przyszłego roku, koszt to 7 mln zł).

W pierwszym lub drugim kwartale 2022 r. ZiM chce ogłosić przetarg na przebudowę ul. Pomorskiej od ul. Arniki do ul. Mileszki, na której prace zaczęłyby się w III lub IV kwartale (koszt to 17 mln zł). W podobnych terminach wystartować ma przetarg i remont ul. Telefonicznej od ul. Czorsztyńskiej do ul. Weselnej, który pochłonie 23 mln zł. W planach remontów na przyszły rok jest też ul. Aleksandrowska (inwestycja ZDiT) od ul. Szczecińskiej do granic miasta. Wstępnie mówi się, że kosztować będzie ok. 11 mln zł.

Przyszły rok to także zakończenie rozpoczętych już drogowych remontów – na początku roku ul. Żubardzkiej, a w pierwszym kwartale ul. Traktorowej. W połowie roku gotowa ma być ul. Obywatelska. Kontynuowane będą też prace m.in. przy remontach ulic Wojska Polskiego, wiadukcie na ul. Przybyszewskiego (w ciągu najbliższych tygodni podpisana ma zostać umowa na przebudowę odcinka ul. Przybyszewskiego od ul. Kilińskiego do pl. Reymonta i również ruszą w 2022 roku, koszt to ok. 33 mln zł), Moniuszki.

Jak przekonujemy się każdego roku, w ciągu roku na pewno do listy dodanych zostanie kilka innych drogowych remontów, zaś niektóre z nich mogą nie zostać zrealizowane np. na skutek problemów z przetargami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Materiał oryginalny: Remonty łódzkich dróg za ponad 300 milionów złotych. Takie są plany na przyszły rok - Express Ilustrowany

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

B
Budowlaniec
Szanowny ZIM-ie, Mickiewicz mówił "mierz siły na zamiary", ja to strawestuję: "mierz zamiary na siły", a sił mamy tyle, co kot napłakał, a na dodatek przedziwnie rozstrzygane przetargi. Moim zdaniem roboty zakończą się w "circa about" 2030 roku. Tak nam dopomóż Bóg.
Dodaj ogłoszenie