Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remonty ulic w Łodzi. Kilometrowy odcinek ul. Telefonicznej po modernizacji zyskał kanalizację deszczową. Otwarto go dla ruchu

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Kilometrowy odcinek ul. Telefonicznej zyskał odwodnienie.
Kilometrowy odcinek ul. Telefonicznej zyskał odwodnienie. UMŁ
Wyremontowany odcinek ul. Telefonicznej otwarto dla ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej wrócą na trasy w poniedziałek 1 stycznia. Głównym celem tej inwestycji drogowej było odwodnienie tej części Łodzi. Dlatego na jednokilometrowym odcinku między ul. Krokusową i ul. Czorsztyńską wybudowano kanalizację deszczową, która odprowadzi nadmiar wody z okolicznych ulic podczas ulewnych deszczy.

Modernizacja ul. Telefonicznej. Deszczówka popłynie kanałem

Wody opadowe spłyną teraz kanałem burzowym o średnicy 60 cm ułożonym od 3 do 5 metrów pod ziemią. Ta nowa instalacja zapobiegnie podtapianiu przybywających w tym rejonie miasta w ostatnich latach bloków i domów jednorodzinnych.
Po wybudowaniu kanalizacji położono nową nawierzchnię.
I tak ul. Telefoniczna po trwającym pół roku remoncie stała się już przejezdna, a od nowego roku zaczną kursować nią autobusy linii 58, N4 i N7.

Więcej:

Na odcinku al. Rydza - Śmigłego od ul. Przybyszewskiego do ul. Dąbrowskiego zbudowano nowe torowisko.

Komunikacja miejska w Łodzi. Linia tramwajowa 14 zawieszona ...

Po pół roku przerwy autobusy wracają na ul. Telefoniczną

- Trasa linii 58A i 58B z pętli na dworcu Łódź Fabryczna do ronda Pomorska, Edwarda, Krokusowa przebiegnie bez zmian, a następnie ul. Krokusową, Pszczyńską, Janosika, Telefoniczną, Pieniny, Giewont, Pomorską, Juhasową do pętli Stoki Skalna. Stamtąd w kierunku centrum autobusy pojadą ul. Skalną, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczną, Janosika, Pszczyńską, Krokusową do ronda przy Pomorskiej i dalej swoją trasą.

- Trasa linii N4A i N4B z pętli Chocianowice IKEA oraz Dworzec PKP (Pabianice) do ul. Telefonicznej będzie prowadzić bez zmian, a następnie ul. Telefoniczną, Pieniny, Giewont, Pomorską, Juhasową do pętli Stoki Skalna. W przeciwnym kierunku - ul. Skalną, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczną i dalej po obecnej trasie do pętli Chocianowice IKEA oraz Dworzec PKP (Pabianice).

- Autobusy linii N7B z pętli na Retkini do skrzyżowania ul. Janosika i Telefoniczna dojadą bez zmian, a następnie będą kursować ul. Telefoniczną do pętli Telefoniczna Zajezdnia. W drugą stronę pojadą ul. Telefoniczną, Janosika i dalej obecną trasą do pętli Retkinia.

Do końca przyszłego tygodnia zostanie naprawiona nawierzchnia na ul. Pszczyńskiej, która w czasie modernizacji ul. Telefonicznej służyła okolicznym mieszkańcom jako objazd. Ubytki w nawierzchni zostaną uzupełnione, a odcinek gruntowy będzie wyrównany.

Modernizacja ul. Telefonicznej kosztowała ok. 8 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki