Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Remonty ulic w Łodzi. Odcinek ul. Ogrodowej od ul. Karskiego do Cmentarnej został otwarty dla ruchu

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Ulica Ogrodowa na odcinku ul. Karskiego - ul. Cmentarna zyskała nową nawierzchnię.
Ulica Ogrodowa na odcinku ul. Karskiego - ul. Cmentarna zyskała nową nawierzchnię. UMŁ
Odcinek ul. Ogrodowej od ul. Cmentarnej do ul. Karskiego został otwarty dla ruchu w piątek 24 listopada. Od czerwca tego roku był remontowany. Jezdnia w rejonie Starego Cmentarza ma teraz 6,5 m szerokości i nową, gładką, bitumiczną nawierzchnię. Dzięki otwarciu tego odcinka ulicy usprawni się ruch w rejonie najstarszej łódzkiej nekropolii.

Wzdłuż ulicy wyznaczono miejsca do parkowania. Po obu stronach nowej jezdni położono szerokie chodniki, które dla bezpieczeństwa pieszych i dobrej widoczności są ułożone wyżej. W ramach przebudowy przeprowadzono prace porządkowe zieleni.

Nie tylko nowa nawierzchnia na ul. Ogrodowej

To część inwestycji drogowej. Zakłada ona remont ul. Ogrodowej na fragmencie od ul. Cmentarnej do ul. Gdańskiej oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół drogi. Remont tego fragmentu ul. Ogrodowej zostanie wykorzystany do przebudowy i modernizacji wodociągów, kanalizacji, sieci gazowej, elektroenergetycznej, sieci telekomunikacyjnych, oświetlenia miejskiego na słupach i elewacjach, podświetlenia zieleni. Powstanie także nowy kanał technologiczny do poprowadzenia światłowodów i zostaną zainstalowane punkty monitoringu miejskiego. Założy się nowe zieleńce przy famułach, posadzi drzewa od strony Ogrodów Karskiego oraz na narożniku ul. Cmentarnej i Ogrodowej, a także krzewy, byliny i trawy.

Za cmentarzem zaprojektowano skrzyżowanie z ul. Karskiego. Zostaną położone szerokie chodniki po obu stronach jezdni, a dla bezpieczeństwa i dobrej widoczności przejścia dla pieszych wyniesione. Skrzyżowanie z ul. Gdańską zyska nawierzchnią z kostki. Podzielenie go na dwie części pozwoliło wydzielić przejścia dla pieszych i wjazd na teren Manufaktury.
Koszt tej inwestycji wynosi ponad 8 mln zł. Koniec remontu całego odcinka jest planowany jeszcze w tym roku.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Remonty ulic w Łodzi. Odcinek ul. Ogrodowej od ul. Karskiego do Cmentarnej został otwarty dla ruchu - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki