Jacek Czaplewski
Malta - Polska 0:2. Radość Igora Strzałka
Malta - Polska 0:2. Radość Igora Strzałka TVP Sport
Reprezentacja Polski do lat 19 wygrała z Maltą 2:0 w drugim grupowym meczu Euro. Po przerwie gole strzelili Igor Strzałek i Tomasz Pieńko. Podopieczni Marcina Brosza pozostają w grze o awans do półfinału. Wystarczy, że ograją Włochów...

Euro U-19. Polska zagra z Włochami o półfinał

W listopadzie Biało-Czerwoni rozbili Maltę 5:1 w sparingu. Dziś mecz był znacznie trudniejszy - głównie z powodu czerwonej kartki. Sędzia z Argentyny już w 21 minucie wyrzucił z boiska Wiktora Matyjewicza, który wcześniej obejrzał już żółtą kartkę.

Bogiem a prawdą gdyby Malta lepiej nastawiła celowniki to na przerwę zeszłaby z zaliczką. Nie wykorzystała jednak znakomitych sytuacji, co zemściło się w drugiej połowie. My natomiast wcześniej zostaliśmy zatrzymani na linii przez bramkarza. Tuż obok kopnął też Kacper Urbański.

Polacy niesieni dopingiem objęli prowadzenie tuż przed upływem godziny. Po próbie Urbańskiego piłka odbiła się od rywala i spadła wprost pod nogi niepilnowanego Igora Strzałka. Pomocnik Legii Warszawa z zimną krwią wykorzystał okazję. Tę chwilę celebrował sercem ułożonym z dłoni - dla dziewczyny oglądającej widowisko w TVP Sport.

Po chwili Polacy znowu zbili piątkę. Powód do radości okazał się zgoła inny. Po brzydkim faulu siły się bowiem wyrównały. Rozjemca wyrzucił z boiska Dylana Sciclunę.

Malta zmarnowała choćby taką okazję
Malta zmarnowała choćby taką okazję TVP Sport

Gdy mecz miał się ku końcowi, zwycięstwo dla Polski przypieczętował dzisiejszy zmiennik, Tomasz Pieńko. Po zgraniu głową pomocnik Zagłębia Lubin uderzył z lewej nogi przy prawym słupku.

W niedzielę mecz o wszystko, czyli o awans do półfinału. O godzinie 18:00 zagramy z Włochami. Nasi przeciwnicy ulegli dziś liderującej Portugalii, przegrywając aż 1:5. Cztery bramki stracili po czerwonej kartce.

Bramki: Strzałek 59', Pieńko 81'
Czerwone kartki: Scicluna 62' (za faul) - Matyjewicz 21' (za dwie żółte)
Żółte kartki: Hili, Borg - Matyjewicz, Matysik, Drapiński

Polska: Zych - Biniek (46' Przybyłko), Matysik (78' Bugaj), Matyjewicz, Drapiński, Brzozowski - Kowalczyk, Urbański, Strzałek (78' Kozubal) - Majchrzak (24' Smoliński), Nsangou (63' Pieńko).