MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja parku Helenów w Łodzi: w planach pielęgnacja drzew i zieleni oraz remont alejek i budynku dawnej restauracji

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Remont parku Helenów w Łodzi
Remont parku Helenów w Łodzi Grzegorz Gałasiński
Dawną świetność odzyska słynny, zabytkowy park Helenów w Łodzi założony przez rodzinę znanych browarników Anstadtów w końcu XIX wieku, którego ozdobą były: zwierzyniec, stawy z łódkami, wieża widokowa, pawilon teatralny i restauracja w stylowym, drewnianym budynku.

Rewitalizacja parku obejmie zarówno odnowienie alejek, pielęgnację drzew i krzewów, remont małej architektury, jak i prace inwestycyjne, z których najważniejszą będzie renowacja dawnej restauracji, tak aby wciąż pełniła swoją funkcję. Rewitalizacja będzie możliwa dzięki współpracy magistratu z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, który dofinansuje 89 proc. wartości projektu rewitalizacji parku Helenów – w sumie wynosi on ponad 6 mln zł.

Przetarg na projekt odbędzie się w końcu czerwca br., natomiast przetarg na prace budowlane zostanie ogłoszony w połowie 2021 roku.

Remont parku Helenów w Łodzi

Rewitalizacja parku Helenów w Łodzi: w planach pielęgnacja d...

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY

- W ramach przedsięwzięcia zakłada się zwiększenie atrakcyjności kulturalnej i turystycznej parku m.in. poprzez utworzenie ścieżek edukacyjnych, adaptację drewnianego budynku dawnej restauracji Anstadtów oraz utworzenie infrastruktury gastronomicznej. Odnowienie tego drewnianego obiektu będzie najdroższym zadaniem całego projektu. Kolejnym elementem będzie budowa „Ogrodu kultury” i widowni na skarpie. Po rewitalizacji park Helenów stanie się częścią ciągu wyremontowanych trzech parków wzdłuż rzeki Łódki. Z jedne strony jest to park Staromiejski, z drugiej park Ocalałych – zaznacza Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu Urzędu Miasta w Łodzi.

ZOBACZ RANKING

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki