Jacek Czaplewski
Radość Lewandowskiego po golu w meczu Barcelona - Osasuna
Radość Lewandowskiego po golu w meczu Barcelona - Osasuna Internet
Superpuchar Hiszpanii. Robert Lewandowski strzelił gola dla FC Barcelony w półfinale z Osasuną. Dzięki Polakowi jego drużyna objęła prowadzenie tuż przed upływem godziny gry, a w końcowym rozrachunku wywalczyła awans, zwyciężając 2:0. W finale zagra z Realem Madryt, który w środę po dogrywce wyeliminował Atletico.

Superpuchar Hiszpanii. FC Barcelona - Osasuna 2:0

Lewandowski strzelił swojego jedenastego gola dla Barcelony w tym sezonie i zarazem drugiego w nowym roku. Jak tego dokonał? Wszystko zaczęło się od przechwytu na połowie Osasuny. Potem świetnie zagrał Ilkay Gündoğan, a Lewandowski po opanowaniu piłki kopnął ją precyzyjnie przy prawym słupku.

Radość Lewandowskiego na chwilę zmąciła analiza VAR. Sędziowie przed ekranem sprawdzali czy strzału i ostatniego podania nie poprzedził aby faul Andreasa Christensena. Na szczęście naszego rodaka sytuacja była czysta - więc Barcelona od 59 minuty prowadziła w meczu 1:0.

Co ciekawe, Gündoğan jest pierwszym środkowym pomocnikiem Barcelony, który w tym sezonie asystował Lewandowskiemu.

Tak Lewandowski strzelił gola w meczu Barcelona - Osasuna

Przed przerwą Barcelona i sam Lewandowski mieli spore problemy z Osasuną. Lewy zmarnował dwie doborowe okazje. Najpierw kopnął za słabo, potem obok słupka, gdy główkował. Z urazem boisko przedwcześnie opuścił Raphinha.

Wynik zmienił się dopiero w doliczonym czasie. Awans Barcelony przypieczętował Lamine Yamala po ładnej akcji Joao Felixa.

Finał Real - Barcelona odbędzie się w niedzielę 14 stycznia również na stadionie w Rijadzie (Arabia Saudyjska). Początek o godzinie 20:00. Transmisję przeprowadzi Eleven Sports 1.

Właściciel Rakowa Częstochowa kupi drugi klub piłkarski?

FC Barcelona - Osasuna 2:0 (0:0)

Bramki: Lewandowski 59', Yamal 93'
Żółte kartki: Cataena, Munoz, Arnaiz.
Spotkanie 1/2 finału o Superpuchar Hiszpanii rozegrano w Rijadzie (Arabia Saudyjska).

FC Barcelona: Inaki Peña - Jules Koundé, Ronald Araujo, Andreas Christensen, Alejandro Balde - Ilkay Gündoğan, Frenkie De Jong, Sergi Roberto (61' Pedri) - Raphinha (42' Lamine Yamal), Ferran Torres (61' Joao Felix), Robert Lewandowski.