Rok Tuwima: wszyscy korespondują z Tuwimem

  Rok Tuwima: wszyscy korespondują z Tuwimem

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Za nami pierwsze wydarzenia "Kwiatów Łódzkich Tuwima", za których sprawką nieco życia tchnięto w Pasaż Schillera. W sobotę pod opieką animatorów i pedagogów pasaż zapełnił się twórczością młodych łodzian. Do nich skierowane były działania odwołujące się do znanych utworów Juliana Tuwima.
  Pracę nad nowym łódzkim muralem, inspirowanym twórczością i postacią kończył Grzegorz "Gregor" Gonsior.

  Pracę nad nowym łódzkim muralem, inspirowanym twórczością i postacią kończył Grzegorz "Gregor" Gonsior. ©Grzegorz Gałasiński

  Działania Stowarzyszenia "Na co dzień i od święta" włączone są w łódzkie obchody ustanowionego przez Sejm Roku Juliana Tuwima. Pretekstem do podjęcia takiej ustawy była łódzka inicjatywa, zrodzona wokół Domu Literatury. W tym roku bowiem przypada 60. rocznica śmierci i 100. rocznica poetyckiego debiutu "księcia poetów".

  ROK TUWIMA W ŁODZI - CZYTAJ WSZYSTKO!

  Akcja przebiega trójpolowo. W sobotę odbywały się zabawy muzyczne i słowne, konkursy recytatorskie oraz zapełnianie chodnika w Pasażu Schillera "tuwimowymi" kwiatami.

  Pracę nad nowym łódzkim muralem, inspirowanym twórczością i postacią kończył Grzegorz "Gregor" Gonsior, odwołując się do malarstwa Salvadora Dalego.
  Malowidło powstające na ścianie Domu Literatury to kolejne działanie z pogranicza sztuk, które wpisuje się w działania dyrektora Domu, Andrzeja Strąka, budujące pozycję instytucji na bazie korespondencji literatury z innymi obszarami twórczej działalności.

  Podobiznami fasad łódzkich kamienic, z którymi związany był Tuwim upiększono pięć zaniedbanych skrzynek rozdzielczych na ulicach miasta.

  "Kwiaty Łódzkie Tuwima" są dofinansowane z budżetu Urzędu Miasta Łodzi. Kolejne sobotnie wydarzenia odbędą się 3 i 17 sierpnia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo